V ženské hokejové lize nastoupil chlapec, následovaly tvrdé tresty pro trenéra i vedoucího

V utkání 1. ligy žen, druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku, si obrovskou ostudu utrhl tým Berounských Lvic. V zápase proti Roudnici za ně totiž jedna hráčka nastoupila na cizí registraci, u další se zjistilo, že jde o chlapce. Zápas skončil kontumací a tvrdými tresty.

Beroun Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berounské Lvice, ilustrační foto | Foto: Martin Voltr | Zdroj: www.hokej.cz

„Je zcela nepochybné, že start hráče v utkání nelze označit jinak nežli jako neoprávněný. Hráč startoval na cizí registrační průkaz, ještě závažnějším proviněním je však samotná podstata věci, tedy že klub nechal startovat v soutěži organizované pro ženy a dívky osobu opačného pohlaví,“ cituje web hokej.cz rozhodnutí sportovně technická komise hokejového svazu.

Dát dítě na hokej je levnější, než se říká. Pomůže i výstroj od svazu

Číst článek

Utkání 1. ligy žen skupiny A mezi Berounskými Lvicemi a Roudnicí nad Labem, které se odehrálo 30. září, bylo předčasně ukončeno v čase 18:00. Po kontrole tří hráček pouze jedna prošla. Na registraci Terezy Krobové nastoupila jiná hráčka a v dresu Anny Vaníčkové dokonce chlapec.

Utkání tak bylo kontumováno ve prospěch Roudnice nad Labem, takže do tabulky druhé nejvyšší české soutěže se započítává výsledek 0:5 v neprospěch Lvic.

Utkáním se zabývala také disciplinární komise, která vedoucímu Berounských Lvic Jiřímu Macháčkovi i trenérovi Václavu Roztočilovi uložila trest v délce trvání devíti měsíců.

„Výrazně přitěžující okolností případu je skutečnost, že oba funkcionáři museli bezpochyby vědět, že do utkání za klub zasáhne hráč, tedy osoba zcela opačného pohlaví, jak je již uvedeno shora, a to zcela v rozporu s obecnými pravidly,“ odůvodňuje disciplinárka.

Problémy s dopravou nejsou polehčující okolnost

Trenér Václav Roztočil je přitom jedním z hlavních postav českého ženského hokeje. V roce 2003 navíc za dlouhodobý přínos obdržel zvláštní ocenění.

Start chlapce v zápase Roztočil obhajoval tak, že šlo o syna Lucie Vaníčkové, 46leté hokejistky, která v zápase také nastoupila. Podle tvrzení trenéra jde o samoživitelku, pro kterou je těžké své děti dopravovat k různým zápasům.

Disciplinární komise ale jeho argumenty prohlásila za irelevantní s tím, že „na nich z podstaty věci nelze stavět obhajobu startu osoby opačného pohlaví v soutěži organizované pro ženy a dívky.“

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme