Střelecký instinkt i všeobecný přehled. Legendární hokejista Nedomanský nepodceňoval ani vzdělání

Dominik Hašek už nebude jediným Čechem v Hokejové síni slávy v Torontu. V listopadu se k němu přidá bývalý útočník, mistr světa z roku 1972 Václav Nedomanský.

Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý útočník Václav Nedomanský (na snímku z roku 1972) bude 12. listopadu 2019 uveden do hokejové Síně slávy v Torontu jako druhý Čech po brankáři Dominiku Haškovi. | Foto: Jiří Karas | Zdroj: ČTK

Za Československo nastřílel přes 160 gólů, má osm medailí z mistrovství světa, dvě z olympijských her. Významný je i proto, že se společně s Richardem Fardou stal prvním hokejovým emigrantem do zámoří.

Václav Nedomanský bude jako druhý Čech uveden do hokejové Síně slávy

Číst článek

„Nebylo jiné možnosti, protože hokejový svaz nebyl ochotný jednat a pustit mě. Takže jsem udělal rozhodnutí, které bylo pro naši rodinu důležité,“ řekl Nedomanský pro Radiožurnál ke svému odjezdu z vlasti v roce 1974.

Produktivní útočník nejdřív nastupoval v soutěži WHA, tehdejší konkurenci NHL, do které následně ve svých 33 letech přešel a za Detroit, St. Louis a New York Rangers odehrál šest sezon. Kromě svého střeleckého instinktu byl známý i svým všeobecným přehledem.

„Snažil jsem se vzdělávat, studovat. Využívat literaturu, divadlo a podobně. Každý hráč má specifický přístup k takovým věcem, takže znám inteligentní a vzdělané hráče, ale i takové, kteří skoro neznají jména svých spoluhráčů,“ popsal historicky nejlepší československý reprezentační střelec.

Nedomanský se i ve svých 75 letech stále pohybuje u hokeje. V současnosti působí jako skaut Vegas Golden Knights, předtím stejnou roli zastával u dalších týmů NHL Los Angeles a Nashvillu.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme