Vegas s Noskem v sestavě porazilo Los Angeles, v dalších zápasech se Češi neobjevili

Tomáš Nosek je jediným českým hokejistou, který zasáhl do pětizápasového nedělního programu NHL a s Vegas porazil Los Angeles 4:2. Brankář Ondřej Pavelec kryl záda Henriku Lundqvistovi, který dovedl New York Rangers k výhře 3:0 nad Ottawou a připsal si 63. nulu v soutěži.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Tomáš Nosek v dresu Las Vegas (ilustrační foto)

Útočník Tomáš Nosek v dresu Las Vegas (ilustrační foto) | Foto: Matt Kartozian-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Vegas, které doma prohrálo v této sezoně jen jednou z devíti utkání, těžilo z výborného nástupu. V úvodních dvanácti minutách se dvakrát trefil William Karlsson a jednou Cody Eakin, čímž z branky za stavu 3:0 vyhnali Jonathana Quicka. Náhradní gólman Darcy Kuemper už z třiceti střel neinkasoval a Los Angeles v dalším průběhu zdramatizovalo zápas zásahy Trevora Lewise a Tannera Pearsona. Při hře bez brankáře ale Kings inkasovali počtvrté z hole Alexe Tucha.

'Pasta' bude k nezastavení, věří útočník Bostonu Krejčí. Českou dvojici rozdělila zranění

Lundqvist potřeboval na druhé čisté konto sezony jen dvacet zákroků. Skóre otevřel ve 25. minutě Kevin Hayes a další dvě branky obstarali v poslední třetině Michael Grabner a Mika Zibanejad. Rangers ubránili za stavu 0:2 i pětiminutové oslabení. Vyšší trest vyfasoval Brendan Smith, který v rohu kluziště atakoval Marka Borowieckého. Obránce Ottawy v pádu narazil na mantinel a zůstal pár minut ležet. Viditelně otřesený opustil led za asistence spoluhráčů.

Mezi náhradníky figuroval počtvrté v řadě brankář Petr Mrázek a jeho spoluhráč Martin Frk chybí Detroitu kvůli potížím s třísly. Bez českých hráčů Red Wings podlehli doma Coloradu 3:4 v prodloužení. Hosté přitom ještě v 54. minutě prohrávali 1:3. Obrat odstartoval Nail Jakupov, v poslední minutě základní hraci doby vyrovnal Carl Söderberg a v čase 62:55 rozhodl Nathan MacKinnon.

Výsledky NHL:

Carolina - NY Islanders 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Branky: 4. a 38. Teräväinen, 2. Aho, 18. E. Lindholm - 11. Leddy, 54. Tavares. Střely na branku: 32:29. Diváci: 11.390. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. C. Ward, 3. Aho (všichni Carolina).

Detroit - Colorado 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 15. Abdelkader, 40. Athanasiou, 52. N. Kronwall - 20. E. Johnson, 54. Jakupov, 60. Söderberg, 63. MacKinnon. Střely na branku: 24:37. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Howard (Detroit), 3. E. Johnson (Colorado).

NY Rangers - Ottawa 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 25. K. Hayes, 45. Grabner, 58. Zibanejad. Střely na branku: 27:20. Diváci: 17.524. Hvězdy zápasu: 1. H. Lundqvist, 2. K. Hayes, 3. Zuccarello (všichni NY Rangers).

Vegas - Los Angeles 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky: 1. a 12. W. Karlsson, 10. Eakin, 59. Tuch - 29. Lewis, 52. Pearson. Střely na branku: 40:29. Diváci: 18.211. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Eakin, 3. Lagace (všichni Vegas).

Anaheim - Florida 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. Manson, 26. Rakell, 42. Montour - 36. Trocheck, 58. Yandle. Střely na branku: 28:52. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Manson, 3. Montour (všichni Anaheim).