Vejmelka opět pustil šest gólů a Arizona prohrála. Yandle překonal rekord NHL v počtu zápasů v řadě

Hokejový brankář Karel Vejmelka chytil v NHL na ledě Pittsburghu třicet střel, ale neodvrátil prohru Arizony 3:6. V osmi zápasech úterního programu nebodoval žádný český hráč. Obránce Philadelphie Keith Yandle nastoupil k 965. utkání v základní části v řadě a překonal rekord soutěže, který držel Doug Jarvis od prosince 1986.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový brankář Karel Vejmelka

Hokejový brankář Karel Vejmelka | Foto: Ed Mulholland-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Vejmelka pustil šest branek i ve svém minulém startu na ledě New Yorku Rangers, kde byl ve 42. minutě střídán. V Pittsburghu vydržel celý zápas, dokonce s Arizonou ještě na začátku třetí třetiny vedl 3:2 i díky dvěma gólům Nicka Schmaltze.

Domácí ale otočili čtyřmi trefami v rozmezí 44. až 53. minuty a konečný výsledek stanovil povedeným zakončením s hokejkou mezi bruslemi Brian Boyle.

Hlavní hrdinou zápasu byl vyhlášen Kris Letang, který skóroval dvakrát. Jeho spoluhráči Sidney Crosby a Bryan Rust si připsali po třech bodech za shodnou bilanci jednoho gólu a dvou přihrávek.

Yandle začal sérii v březnu 2009 ještě v barvách Phoenixu a mezi obránci byl už několik let železným mužem. Druhý v pořadí je Jay Bouwmeester se 737 zápasy.

Rekordní start pětatřicetiletému bekovi ale zhořkl. S Philadelphií vedl ve 13. minutě 2:0, ale na hřišti New Yorku Islanders podlehli 3:4 a prohráli už po třinácté za sebou. Vítězný gól vstřelil v 52. minutě Zach Parise.

NHL

Ottawa - Buffalo 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16., 19. a 60. Ennis, 18. Batherson, 32. Formenton. Střely na branku: 47:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. M. Murray, 3. Stützle (všichni Ottawa).

New Jersey - Dallas 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Bratt - 1. a 17. Pavelski, 10. J. Peterson, 21. Hintz, 58. Hakanpää. Střely na branku: 37:32. Diváci: 10 382. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Hintz, 3. R. Suter (všichni Dallas).

Pittsburgh - Arizona 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)
Branky: 39. a 52. Letang, 32. Rust, 45. McGinn, 48. Crosby, 54. Boyle - 29. a 43. Schmaltz, 37. Keller. Střely na branku: 36:16. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání, inkasoval šest branek z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Diváci: 16 360. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Crosby, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

Carolina - Vegas 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 49. a 64. Aho, 25. Niederreiter, 26. Trocheck - 39. Patrick, 54. Howden, 58. Hague. Střely na branku: 30:29. Diváci: 15 228. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Niederreiter, 3. A. Svečnikov (všichni Carolina).

NY Islanders - Philadelphia 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 14. Dobson, 19. Lee, 26. Barzal, 52. Parise - 1. Giroux, 13. Braun, 42. Mayhew. Střely na branku: 33:17. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Barzal (oba NY Islanders), 3. Yandle (Philadelphia).

Winnipeg - Florida 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Stastny, 13. Connor, 24. Dubois - 3. a 13. Marchment, 18. Lundell, 30. Verhaeghe, 53. S. Bennett. Střely na branku: 35:32. Diváci: 250. Hvězdy zápasu: 1. Marchment (Florida), 2. Perfetti (Winnipeg), 3. Lundell (Florida).

Vancouver - Edmonton 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 35. E. Pettersson, 38. Motte - 47. McLeod, 51. Draisaitl, 65. McDavid. Střely na branku: 27:50. Diváci: 9396. Hvězdy zápasu: 1. Martin (Vancouver), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Motte (Vancouver).

Seattle - Nashville 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 9. McCann, 33. A. Larsson - 20. Kunin, 36. F. Forsberg, 37. Ekholm, 56. Duchene. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Saros (Nashville), 2. Johansson, 3. McCann (oba Seattle).