Vítěznou sérii Plzně ukončil Zlín. Kometa s Duklou slaví, východočeské derby pro Pardubice

Lídr hokejové extraligy doma zaváhal. Plzeň podlehla Zlínu 1:2 po prodloužení a přišla tak o sérii osmi výher v řadě. Vítězný gól obstaral ve druhé minutě nastavení Jiří Ondráček. Poslední zůstává nadále jihlavská Dukla, která však po čtyřech prohrách zabrala.

Pardubice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Koukal (v bílém) v souboji před pardubickou brankou.

Petr Koukal (v bílém) v souboji před pardubickou brankou. | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Plzeňští hokejisté zakončili první polovinu základní části domácím duelem se Zlínem. Škodovka vyhrála osm duelů po sobě, ale proti Beranům zaváhala. Hostům vyhrál duel především skvělý brankář Libor Kašík. Plzeň vyslala na branku téměř dvakrát více střel než hosté, ale z 38 střel se ujala jen dorážka Davida Stacha.

Defenzivně ladění hosté utišili plzeňskou arénu v polovině poslední periody, kdy se prosadil Šťastný. Druhou zlínskou výhru v řadě pak po 91 sekundách prodloužení trefil Ondráček. Beranům na dva body stačilo pouhých 20 střel.

Extraligový peloton nadále uzavírá jihlavská Dukla, jejíž ztráta na předposlední místo je pětibodová. Přesto se celek z Vysočiny mohl radovat z vítězství, protože v domácím prostředí zdolal Olomouc 3:2 v prodloužení. Rozhodující branku dával v 63. minutě Anděl.

Prvním nedělním duelem byl souboj třineckých Ocelářů proti Mladé Boleslavi. Středočeši se pod Javorovým radovali z vítězství 4:2. Dvěma góly a celkově třemi body se na tom podílel bývalý hráč Ocelářů Jakub Klepiš.

Vyrovnaný zápas ve Vítkovicích rozsekl gól Rostislava Olesze, po kterém domácí porazili Liberec 3:2. Olesz natlačil puk do branky i s brankářem Willem. Rozezlení hosté ve zbylých patnácti minutách posbírali 46 trestných minut.

Trápící se Kometa přerušila nelichotivou sérii pěti porážek. Především díky skvělé druhé části porazila doma Litvínov 6:2. Litvínov navíc za 40 minut hry vypálil jen sedmkrát. Zatímco Brňané dotahují třetí Třinec, Severočeši po porážce klesli na předposlední pozici.

Více než 10 tisíc diváků sledovalo východočeské derby, ve kterém se měnily pořádky. Předchozích šest soubojů totiž vždy vyhrál Hradec Králové. Tentokrát se ale doma radovaly Pardubice, byť v utkání prohospodařily dvougólový náskok. Vítěznou trefu obstaral v 58. minutě v přesilovce Petr Sýkora.

Pirátům se první polovina soutěže moc nevyvedla, ale zakončili ji silným představením proti Spartě. Severočeši měli blízko dokonce k tříbodovému vítězství, ale to Pražané nepřipustili. V prodloužení ale vítězný gól obstaral Vladimír Růžička mladší.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 26. 11. 2017)

(1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Marcinko (Martin Růžička, Mikulík), 31. Jank (Chmielewski, Marcinko) – 7. Klepiš (Hanzlík), 9. V. Němec (Klepiš, Pacovský), 22. Orsava (Hanzlík, P. Holík), 55. Klepiš (Pacovský, P. Holík). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Doudera (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4214.

HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 3:2 po prodl. (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Dostálek (Zeman, Žálčík), 39. Čachotský (Skořepa, Dostálek), 63. Anděl – 17. Mráz (Holec, J. Galvas), 52. Ondrušek (Houdek, Burian). Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3598.

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. D. Květoň (Szturc, O. Roman), 27. Baranka (Kolouch, O. Roman), 44. Olesz – 18. Ordoš (Kolmann, P. Jelínek), 38. Jánošík (Šmíd, M. Kvapil). Rozhodčí: Šír, Kika – Tošenovjan, Hanzlík. Vyloučení: 2:7, navíc Lakatoš 10 min. a Jelínek (oba Liberec) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6341.

HC Škoda Plzeň – Aukro Berani Zlín 1:2 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Stach (Mertl) – 51. Šťastný (Honejsek, Freibergs), 62. J. Ondráček (Veselý, Freibergs). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 7111.

HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, J. Krejčík), 37. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) – 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 7228.

HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Marosz (Trončinský, Cardwell), 25. Rolinek (Mojžíš, Marosz), 58. P. Sýkora (Marosz, Jelínek) – 28. Dragoun (Červený), 45. Dragoun (Pláněk, Berger). Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10, navíc Poulíček (Pardubice), Dragoun a Pláněk (oba Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno).

Piráti Chomutov – HC Sparta Praha 4:3 po prodl. (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Vondrka (Mrázek, Huml), 36. Skokan (Sklenář, Dlapa), 53. Tomica (Vondrka, Flemming), 64. V. Růžička ml. – 39. Pech (Vrána, Michálek), 49. Říčka (Mikuš, Jarůšek), 55. Jarůšek (Říčka). Rozhodčí: Bejček, Bulanov (Rus.) – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3 971.

sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít