Vítkovice vyhrály devítigólovou přestřelku. Plzeň nezaváhala a stále drží suverénní vedení v tabulce

Extraligové kolo s pořadovým číslem 38 nabídlo na poměry české ligy nezvykle malé množství střelených gólů. Výjimkou byla snad jen přestřelka ve Vítkovicích, kde rozjetí domácí přehráli Litvínov 6:3. Vedoucí Plzeň proti Liberci sice prohrávala, ale dokázala otočit a drží si v čele soutěže stále stejný náskok.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovice

Vítkovice | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

HC Kometa Brno - HC Olomouc 1:0

Vyrovnaný duel dvou zarputilých defenzív nakonec vítězí hokejisté Komety, kteří svému moravskému rivalovi zasadili smrtící úder v poslední minutě normální hrací doby. Postaral se o něj sváteční střelec, zadák Tomáš Bartejs. Kometa vyhrává již pošesté v řadě, Olomouc naproti tomu prohrála třetí z posledních čtyř utkání. Oba týmy ale s největší pravděpodobností zůstanou na svých pozicích tabulky, které jim patřily před tímto duelem, Kometa na páté příčce, Olomouc na šesté.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. náj.

Už se zdálo, že Třinec v Pardubicích vybojuje všechny tři body. V pětapadesáté minutě ovšem z trestného střílení snížil Jordann Perret a přesilovku pět na tři využil a vyrovnal o minutu a čtyři vteřiny později Petr Sýkora. V nájezdech pak čtvrtou venkovní výhru v řadě zařídil Třinci přeci jen Martin Růžička.

Piráti Chomutov - Aukro Berani Zlín 2:0

Piráti porazili Zlín poprvé v sezoně a domácí brankář Lukeš udržel první nulu v extralize v kariéře. Rozhodující branku vstřelil ve 23. minutě Jakub Chrpa, kterého napodobil v předposlední minutě utkání také gólem do prázdné brány Roman Chlouba.

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 6:3

Vítkovičtí fanoušci mohou slavit, jejich tým předvedl dobrý výkon a dal zapomenout na poslední kolo, ve kterém nevstřelil ani branku. Domácí vstoupili do utkání dobře, po první třetině si vypracovali náskok 2:0, který se snažili dále navýšit. Po pátém gólu dokonce vyhnali z branky Kantora, který přepustil místo mezi třemi tyčemi kolegovi Petráskovi. Dva góly vítězů si připsal Jakub Lev. Litvínov počtvrté v řadě prohrál a zůstává předposlední.

HC Dukla Jihlava - Mountfield Hradec Králové 1:3

Východočeši zdolali Duklu i potřetí v sezoně. Jihlava se však za svůj výkon nemusí vůbec stydět. Proti favoritovi odehrála slušný výkon. Utkání bylo vyrovnané, Hradec výhru pečetil až trefou do prázdné brány a připisuje si tři body do tabulky, Jihlava naopak na posledním místě zůstane.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:1

Mladá Boleslav ukončila sérii čtyř porážek, tři body za výhru nad pražskou Spartou získala poprvé od 3. prosince a udržela krok se nad svými sousedy v tabulce. Hosté po celý zápas tahali za kratší konec provazu a ačkoliv se jim na konci druhé třetiny podařilo snížit na 1:2 díky gólu nové posily Marka Ďalogy, v samotném závěru upravil na konečných 3:1 pro Boleslav trefou do prázdné branky Pavel Musil.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:2

Vedoucí Plzeň porazila Liberec i potřetí v sezoně, rozhodla dvěma góly ve třetí třetině. Indiáni rozhodli o třech bodech ve třetí třetině, ve které byli rovněž střelecky aktivnější. Nejprve se trefil Jakub Kindl, po jehož ráně si hosté srazili do brány puk sami. O malou chvíli později se dělovkou prosadil Lukáš Pulpán a bylo rozhodnuto. Liberec se ještě tlačil za snížením, ale gól už nevsítil.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 7. 1. 2018)
14. Jihlava 37 7 5 6 19 76:102 37

HC Kometa Brno - HC Olomouc 1:0, (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 59. Bartejs (Dočekal, Malec). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 7536.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. náj. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Perret z trest. střílení, 56. P. Sýkora (T. Svoboda, Trončinský) - 8. Roth (Hrňa), 45. Dravecký (Krajíček), rozhodující nájezd Martin Růžička. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 8639.

Piráti Chomutov - Aukro Berani Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Chrpa (Dietz, Chlouba), 59. Chlouba (Vondrka). Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 3968.

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Szturc (Kolouch, Kucsera), 20. Hrbas (P. Zdráhal, Baranka), 22. D. Květoň, 23. Lev (Olesz, Bartovič), 31. Kolouch (Tybor, Kucsera), 48. Lev (O. Roman, Tybor) - 27. M. Hanzl (K. Pilař, Trávníček), 40. Lukeš (V. Hübl), 52. V. Hübl (Kubát). Vyloučení: 4:6, navíc Klok 10 minut, 5 minut a do konce utkání - Havelka 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 7916.

HC Dukla Jihlava - Mountfield Hradec Králové 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Skořepa (Bryhnisveen, Stříteský) - 15. Koukal (Bednář, Zámorský), 18. Bednář (Zámorský, Červený), 60. Červený (Smoleňák). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 4445.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávka: 15. Eminger (Žejdl, P. Musil), 21. P. Holík (Kotvan, Klepiš), 60. P. Musil - 40. Ďaloga. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 3597.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Kratěna, 39. Stach (Gulaš), 46. J. Kindl, 48. Pulpán (Gulaš, M. Svoboda) - 20. Bližňák (Ordoš), 23. L. Krenželok (Bakoš). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 7222.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít