Vrána dal poprvé v NHL čtyři góly v jednom utkání. Přispěl tak k vysoké výhře Detroitu nad Dallasem

Český hokejový útočník Jakub Vrána vstřelil v zápase proti Dallasu čtyři góly a pomohl Detroitu k výhře 7:3. Pražský rodák prožil první čtyřgólový večer v NHL. Dařilo se také Martinu Nečasovi, který si připsal tři asistence. Střelecky se ve čtvrtečním programu NHL prosadili ještě David Pastrňák, Jakub Voráček, Ondřej Palát a Radek Faksa.

New York (Aktualizováno: 9:48 23. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejista Detroitu Jakub Vrána se raduje ze vstřelené branky

Český hokejista Detroitu Jakub Vrána se raduje ze vstřelené branky | Foto: Tim Fuller | Zdroj: Reuters

Vrána skóroval ve všech třech třetinách. První gól vstřelil po asistenci Filipa Zadiny v 10. minutě. Podruhé brankáře Dallasu překonal v čase 26.30, kdy zvýšil na 4:1 pro Red Wings. Do třetí třetiny si schoval ještě dvě branky, což z něj udělalo hlavního strůjce vysokého vítězství Detroitu a první hvězdu utkání.

Hattrick Vrána zkompletoval v 50. minutě poté, co u střídaček obral o puk chybujícího obránce a v samostatném úniku prostřelil střídajícího Jakea Oettingera. Čtvrtou branku dal z dorážky.

„Když máte v týmu střelce, jako je Jakub, vytváříte na soupeře neustálý tlak. Dallas nás sice zatlačil, ale my dokázali z našich šancí vytěžit maximum,“ řekl trenér Red Wings Jeff Blashill.

Pětadvacetiletý český útočník zaznamenal po bezmála roce a půl druhý hattrick v NHL. Ve čtyřech zápasech, které Vrána za Detroit po výměně z Washingtonu odehrál, vstřelil pět branek a přidal jednu asistenci. V dosavadním průběhu sezony se střelecky prosadil šestnáctkrát. Z Čechů dal víc gólů pouze David Pastrňák z Bostonu (18).

Od prvního dne jsou tu všichni skvělí. Je jasné, že se ještě nějakou dobu budu sžívat s novým systémem a spoluhráči, ale zatím to podle mě docela funguje, řekl Vrána.

První gól v barvách Red Wings vstřelil Richard Pánik. Slovenský útočník, který byl společně s Vránou součástí výměny za Anthonyho Manthu, využil zaváhání gólmana Antona Chudobina při dlouhém nahození a doklepl propadlý puk do prázdné branky.

Faksa vstřelil na začátku druhé třetiny první branku Dallasu. Z bezprostřední blízkosti prostřelil Thomase Greisse a snížil na 1:3. Musíme se z dnešní prohry poučit. Věděli jsme, že na nás nastoupí, protože jsme je v minulém zápase porazili, ale stejně jsme prohráli první třetinu 0:3,“ řekl zklamaný český útočník.

Také v zápase Bostonu s Buffalem byli vidět čeští hokejisté. Pastrňák gólem a asistencí u vítězné branky pomohl Bruins k výhře na ledě nejhoršího týmu soutěže 5:1, trefil se také Krejčí.

Svou osmnáctou branku v ročníku vstřelil Pastrňák na začátku třetí třetiny. Na útočné modré přebral puk, šikovně ho přehodil přes hokejku obránce Rasmuse Dahlina a křížnou střelou překonal brankáře Dustina Tokarského.

David se v poslední době trochu trápil, dnes ale vypadal výborně. Dal gól, dařilo se mu v přechodu do útoku i v soubojích jeden na jednoho. Doufejme, že mu to vydrží i do dalších zápasů, chválil Pastrňáka trenér Bruce Cassidy.

Skóre utkání uzavřel jednoduchou dorážkou do odkryté branky Krejčí. Bruins vyhráli šestý zápas řadě a ve Východní divizi drží postupové čtvrté místo.

Nečas se podílel na druhé, třetí a čtvrté brance Caroliny proti Floridě a výrazně se podepsal pod obrat z 0:1. Výbornou práci odvedl český útočník hlavně před třetím gólem Hurricanes. V oslabení vystihl na obranné modré čáře přihrávku a společně se Sebastianem Ahem jel sám na branku Floridy.

Česko-finská dvojice vyřešila únik exhibičně, hráči si dvakrát vyměnili puk, brankáře Sergeje Bobrovského vyřadili ze hry a Aho pohodlně poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Carolina se v čele Centrální divize odpoutala od svého soupeře a vede o dva body. Každé vítězství je důležité, ale duely proti Tampě nebo Floridě jsou v letošní sezoně trochu víc. Dneska jsme odehráli výborný zápas, musíme na něj navázat i v budoucnu, radoval se Nečas.

Tampa Bay porazila Columbus 3:1 a drží si kontakt s vedoucím duem. Vítězný gól vstřelil ve 48. minutě Palát. Druhý nejproduktivnější Čech v soutěži skóroval po třinácti zápasech.

„Dát gól je vždycky příjemné, zvláště po tak dlouhé pauze. Snažil jsem se pracovat pro tým a hrát jednoduše. Jsem rád, že jsem se zase prosadil,“ řekl Palát.

O výhře Philadelphie na ledě New York Rangers rozhodl v 55. minutě Voráček. Kladenský rodák sám vyřešil přečíslení dva na jednoho a střelou na lapačku překonal Igora Šesťorkina.

Artěmij Panarin v čase 58.00 snížil na 2:3, více ale Rangers nestihli a prohráli podruhé za sebou. Asistenci u první branky domácích si připsal Filip Chytil.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Philadelphia 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 10. B. Smith (Chytil), 58. Panarin – 36. a 51. J. van Riemsdyk, 55. Voráček. Střely na branku: 35:36. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. J. van Riemsdyk, 3. Provorov (všichni Philadelphia).

Buffalo - Boston 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky: 26. Ruotsalainen – 13. Marchand, 33. Grzelcyk (Pastrňák), 45. Pastrňák, 47. N. Ritchie, 59. Krejčí. Střely na branku: 30:38. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Marchand, 3. Bergeron (všichni Boston).

NY Islanders - Washington 0:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Rozhodující sam. nájezd Kuzněcov. Střely na branku: 26:28. Diváci: 1400 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Samsonov (Washington), 2. Varlamov (NY Islanders), 3. Kuzněcov (Washington).

Tampa Bay - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 35. a 60. Coleman, 49. Palát – 10. S. Jones. Střely na branku: 28:25. Diváci: 4200 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Palát, 3. Coleman (všichni Tampa).

Winnipeg - Toronto 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)
Branky: 4. Scheifele, 11. Copp, 38. Connor – 33. a 60. Marner, 1. Matthews, 2. Simmonds, 12. Thornton. Střely na branku: 37:33. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner (Toronto), 2. Copp (Winnipeg), 3. Matthews (Toronto).

Pittsburgh - New Jersey 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 1. Crosby, 18. Ceci, 33. Rust, 33. Kapanen, 36. Blueger – 13. Tennyson. Střely na branku: 23:31. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kapanen, 2. Blueger, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

Detroit - Dallas 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)
Branky: 10., 27., 51. a 56. Vrána (na první a čtvrtou Zadina), 16. Glendening, 20. Pánik, 59. Gagner – 23. Faksa, 33. Pavelski, 54. Gurjanov. Střely na branku: 23:46. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Vrána, 2. Zadina, 3. Greiss (všichni Detroit).

St. Louis - Colorado 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 4. a 54. Schwartz – 27. a 52. Burakovsky, 20. Saad, 59. Bellemare. Střely na branku: 27:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky (Colorado), 2. Schwartz (St. Louis), 3. MacKinnon (Colorado).

Florida - Carolina 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 7. a 53. Barkov – 39. a 60. Aho (na obě Nečas), 21. Martinook, 32. Niederreiter (Nečas). Střely na branku: 34:29. Diváci: 4683 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Niederreieter (oba Carolina), 3. Barkov (Florida).

Vancouver - Ottawa 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 10. Stützle, 16. Batherson, 59. C. Brown. Střely na branku: 31:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Murray (Ottawa), 2. T. Myers (Vancouver), 3. Batherson (Ottawa).