Zacha dal první gól v sezoně, Chytil se za Rangers trefil potřetí v řadě

Pavel Zacha dal první gól v sezoně NHL, jeho New Jersey ale i tak podlehlo hokejistům Detroitu 2:3 v prodloužení. Jednadvacetiletý útočník se prosadil po dvanácti zápasech, v nichž nebodoval. Na první trefu sezony čekal dlouho i devatenáctiletý Filip Chytil, od svého premiérového zásahu pak ale skóroval už ve třetím utkání v řadě. Tentokrát přispěl k výhře New York Rangers nad Floridou 4:2.

New York (Aktualizováno: 7:47 18. 11. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Zacha bude o návrat do NHL usilovat na farmě

Pavel Zacha v dresu New Jersey. | Foto: Rick Osentoski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters, Český rozhlas

Zacha se prosadil ve 12. minutě zápasu, když zakončil přesnou trefou k tyči povedenou kombinaci s Jesperem Brattem. Domácí pak ve druhé třetině zvýšili na 2:0, náskok ale neudrželi a nakonec po gólu Dylana Larkina z poslední minuty prodloužení prohráli 2:3. Detroit tak po špatném začátku sezony vyhrál pátý z posledních šesti zápasů.

Pro Zachu to byl první bod v letošní sezoně NHL, v níž odehrál zatím 13 duelů. Kromě toho odehrál český útočník ještě další čtyři zápasy na farmě v nižší AHL, kam ho Devils poslali se rozehrát. V dresu tamních Binghamton Devils si Zacha připsal pět asistencí.

Filip Chytil byl se čtyřmi pokusy nejpilnějším střelcem Rangers a otevřel skóre utkání proti Floridě, když z levé strany zaskočil z ostrého úhlu Roberta Luonga. Devatenáctiletý český útočník také ještě vybojoval přesilovou hru, ze které Chris Kreider zpečetil výhru New Yorku. Chytil se stal třetí hvězdou zápasu a zároveň prvním teenagerem v historii Rangers, který dal gól ve třech utkáních po sobě.

Calgary prohrávalo s Edmontonem ve 24. minutě 0:2 a český brankář David Rittich inkasoval obě branky z přečíslení. V první gólové situaci udeřil Alex Chiasson v oslabení, když místo přihrávky sám akci zakončil šikovným manévrem. Ve druhém případě neměl český gólman nárok na skvěle sehraný brejk dva na jednoho, ve kterém střílel Connor McDavid po přihrávce Leona Draisaitla do odkryté branky.

‚Byl jsem nervózní a bylo to znát.‘ Obránce Jakub Zbořil poprvé zažil atmosféru slavné NHL

Za stavu 0:2 zneškodnil Rittich sólový únik a jakoby tím vyburcoval spoluhráče k obratu. O minutu později snížil Derek Ryan a skóre překlopili dalšími třemi góly v závěrečné třetině. Poslední dvě branky dal Elias Lindholm, nejlepší hráč večera. Rittich dostal ocenění pro druhou hvězdu zápasu.

Strhující finiš předvedla Philadelphia, která si za stavu 1:5 vynutila v rozmezí 51. až 57. minuty šňůrou čtyř gólů prodloužení. V něm ale rozhodl o výhře Tampy Bay 6:5 Anthony Cirelli. Na straně poražených Jakub Voráček nebodoval.

Naprázdno vyšel podruhé za sebou David Pastrňák, který ale s Bostonem uspěl 2:1 na ledě Arizony. Nebodoval ani Tomáš Hertl, jehož San Jose uspělo doma proti St. Louis 4:0.

NHL:
New Jersey - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Zacha, 36. Coleman - 39. Glendening, 54. Rasmussen, 65. D. Larkin. Střely na branku: 40:30. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Larkin (Detroit), 2. Zacha, 3. Coleman (oba New Jersey).

Philadelphia - Tampa Bay 5:6 v prodl. (0:0, 1:3, 4:2 - 0:1)
Branky: 51. a 56. Konecny, 35. J. van Riemsdyk, 52. Couturier, 57. Simmonds - 38. a 50. B. Point, 27. Erne, 33. Paquette, 49. T. Johnson, 62. Cirelli. Střely na branku: 45:26. Diváci: 19.060. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli (Tampa), 2. J. van Riemsdyk (Philadelphia), 3. B. Point (Tampa).

Minnesota - Buffalo 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Parise, 8. Dumba - 15. McCabe, 53. Dahlin, 59. Pominville. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.947. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Dahlin (oba Buffalo), 3. Dubnyk (Minnesota).

Ottawa - Pittsburgh 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)
Branky: 18. a 37. Mark Stone, 19. a 50. Duchene, 15. B. Tkachuk, 38. Ceci - 12. Letang, 43. Aston-Reese, 46. Cullen, 57. Hörnqvist. Střely na branku: 25:35. Diváci: 17.692. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Mark Stone, 3. Batherson (všichni Ottawa).

NY Rangers - Florida 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Chytil, 12. B. Smith, 23. Naměstnikov, 48. Kreider - 5. Hoffman, 11. Ekblad. Střely na branku: 24:41. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Lundqvist, 3. Chytil (všichni NY Rangers).

Carolina - Columbus 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 27. Aho - 12., 22. a 32. Atkinson, 28. Werenski. Střely na branku: 31:24. Diváci: 13.040. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Panarin (oba Columbus), 3. Aho (Carolina).

Vancouver - Montreal 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 37. Del Zotto, 51. Pettersson - 29. Tatar, 52. A. Shaw, 58. Drouin. Střely na branku: 38:31. Diváci: Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Pettersson (Vancouver), 3. Drouin (Montreal).

Nashville - Los Angeles 5:3 (0:0, 2:3, 3:0)
Branky: 29., 46. a 52. Järnkrok, 24. Turris, 60. Bonino - 26. Thompson, 27. Kopitar, 31. Iafallo. Střely na branku: 43:28. Diváci: 17.627. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. Ellis, 3. Josi (všichni Nashville).

Arizona - Boston 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 30. Richardson - 2. Forsbacka Karlsson, 3. DeBrusk. Střely na branku: 33:23. Diváci: 16.386. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Halák (oba Boston), 3. Richardson (Arizona).

Calgary - Edmonton 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 50. a 60. E. Lindholm, 37. D. Ryan, 43. Monahan - 3. Chiasson, 24. McDavid. Střely na branku: 37:26. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Rittich, 3. Hamonic (všichni Calgary).

San Jose - St. Louis 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 27. a 52. Pavelski, 24. E. Karlsson, 28. E. Kane. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17.417. Hvězdy zápasu: 1. Dell, 2. E. Karlsson, 3. Couture (všichni San Jose).

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít