Zachův gól na výhru New Jersey nestačil, Torontu pomohl Mrázek. Voráček a Zadina asistovali

Český hokejový útočník Pavel Zacha svou 11. brankou v ročníku neodvrátil prohru New Jersey 4:6 na ledě Toronta. Obrat Maple Leafs z 1:3 nastartovalo střídání brankáře Petra Mrázka, který za padesát minut hry inkasoval jediný gól. Filip Zadina asistencí pomohl Detroitu k výhře nad Anaheimem 2:1 v prodloužení. Nahrával také Jakub Voráček, jeho Columbus však v domácím prostředí podlehl Floridě 4:8.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejový útočník Pavel Zacha svou 11. brankou v ročníku neodvrátil prohru New Jersey 4:6 na ledě Toronta

Český hokejový útočník Pavel Zacha svou 11. brankou v ročníku neodvrátil prohru New Jersey 4:6 na ledě Toronta | Foto: Dan Hamilton-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pavel Zacha otevřel skóre duelu mezi Torontem a New Jersey po sedmačtyřiceti vteřinách hry, kdy po křižné přihrávce od Jacka Hughese prostřelil brankáře Jacka Campbella. Campbell v první desetiminutovce inkasoval ještě dvakrát a za stavu 1:3 z pohledu domácích Maple Leafs opustil hřiště.

Auston Matthews svou druhou trefou v zápase ještě v první třetině snížil na rozdíl jediné branky, ale Devils si v 28. minutě díky brance Nathana Bastiana vzali dvoubrankové vedení zpět.

Domácí o své výhře rozhodli povedeným obratem ve třetí části, kterou vyhráli 4:0. Prosadili se postupně Jason Spezza, Mitchell Marner, Ilja Michejev a Auston Matthews, jenž ranou do prázdné branky Devils uzavřel hattrick. Americký útočník ke třem gólům přidal asistenci a dosáhl na hranici 400 bodů v NHL.

Detroit zdolal Anaheim 2:1 v prodloužení a vyhrál podruhé z posledních šesti zápasů. Dvěma body za gól a asistenci pomohl Red Wings Dylan Larkin. U první branky v utkání asistoval americkému útočníkovi Filip Zadina, jenž díky gólu a asistenci v posledních třech zápasech přerušil své slabší bodové období.

Jakub Voráček svou 27. asistencí v ročníku neodvrátil domácí prohru Columbusu 4:8 s Floridou. Hlavní podíl na vysoké výhře Panthers měl Mason Marchment, který vstřelil dvě branky, přidal čtyři asistence a vyrovnal tak klubový rekord Oliho Jokinena z roku 2007.

NHL

Chicago - Vancouver 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 54. C. Murphy - 13. Chiasson, 25. Boeser, 60. L. Schenn. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17 170. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Halák, 3. L. Schenn (všichni Vancouver).

Columbus - Florida 4:8 (2:4, 2:3, 0:1)
Branky: 20. a 32. Laine (na první Voráček), 5. Nyquist, 26. Bemström - 4., 18. a 25. S. Reinhart, 1. a 41. Marchment, 12. Barkov, 38. Tippett, 38. Weegar. Střely na branku: 36:40. Diváci: 14 214. Hvězdy zápasu: 1. Marchment, 2. S. Reinhart, 3. Lundell (všichni Florida).

Detroit - Anaheim 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 20. Larkin (Zadina), 63. Oesterle - 23. Rakell. Střely na branku: 28:15. Diváci: 14 545. Hvězdy zápasu: 1. Oesterle, 2. Larkin (oba Detroit), 3. Rakell (Anaheim).

Ottawa - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Chabot, 38. N. Paul, 65. Stützle - 13. McDavid, 48. Nurse. Střely na branku: 39:31. Diváci: 500 (omezená kapacita). Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. B. Tkachuk, 3. M. Murray (všichni Ottawa).

Toronto - New Jersey 6:4 (2:3, 0:1, 4:0)
Branky: 7., 16. a 60. Matthews, 45. Spezza, 54. Marner, 57. I. Michejev - 1. Zacha, 7. J. Boqvist, 10. A. Johnsson (Mercer), 28. Bastian. Petr Mrázek odchytal za Toronto 50 minut a 49 sekund, inkasoval jednu branku z 20 střel a úspěšnost zákroků měl 95 procent. Střely na branku: 33:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. I. Michejev (všichni Toronto).