Hokejista František Kučera končí aktivní kariéru

Olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa František Kučera končí svou bohatou aktivní hokejovou kariéru. Šestatřicetiletý obránce, který se minulý týden dohodl na předčasném ukončení smlouvy v pražské Slavii, jednal o možném návratu do Sparty. Pak se ale rozhodl, že už dál hrát nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Kučera | Foto: Hráči NHL

Kučera podle vlastních slov ztratil chuť, hlavním důvodem jeho rozhodnutí bylo to, že v této sezóně se mu moc nevedlo, ve Slavii nastupoval na led nepravidelně, hned v úvodu vypadl ze sestavy, většinou byl pouze sedmým obráncem. Po předčasném ukončení smlouvy ve Slavii, ho chtěla zlákat ještě Sparta. Ovšem ani její podmínky nehrály v rozhodnutí Kučery skončit žádnou roli.

Další příčinou, proč se rozhodl skončit, byly pravděpodobně vleklé zdravotní problémy, které Kučeru v uplynulých dvou sezonách provázely. Nyní se Kučera hodlá věnovat hlavně hokejové hale v Letňanech, kterou provozuje společně s bratrem Vojtěchem. Funguje tam i klub, který tvoří devět tříd, dorost i senioři, a těm by se chtěl věnovat. Také hodlá pravidelně navštěvovat tréninky a zápasy svého nejmladšího syna, který hraje na Spartě. Bývalý hráč Chicaga, Hartfordu, Vancouveru, Philadelphie, Columbusu, Pittsburghu či Washingtonu si nemyslí, že by svůj úmysl skončit s hokejem za pár týdnů či měsíců přehodnotil.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme