Hokejista Tomáš Zelenka je po zákroku soupeře v kritickém stavu

Čtvrteční první utkání čtvrtfinále druhé nejvyšší hokejové soutěže, 1. ČP ligy, mezi Jihlavou a Třebíčí nedohrál hostující útočník Tomáš Zelenka. Poté, co ho Jihlavan Marián Morava narazil na mantinel, byl v kritickém stavu odvezen do nemocnice. Třebíč dnes kvůli tomu nepřijela do Jihlavy ke druhému zápasu série a výsledek bude nejspíše kontumační.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Zelenka teď leží po operaci v Úrazové nemocnici v Brně. Jeho stav je nadále velmi vážný. Hokejista má totiž roztříštěné krční obratle a poškozenou míchu. Podle rozhodčího včerejšího utkání Arnošta Nečase ale nebyl zákrok Mariána Moravy nijak likvidační. Podle arbitra šlo o zákrok, kterých jsou v hokeji stovky. Spíše bylo vše dílem nešťastné shody náhod. Morava byl podle pravidel vyloužen na 5 minut plus do konce utkání. Sudí mu navíc zadržel registrační průkaz.

Psychický stav hokejistů Horácké Slavie Třebíč není pochopitelně po takovém incidentu nejlepší. Vedení klubu tedy rozhodlo, že se dnes do Jihlavy nejelo. Prezident Třebíče Karel Čapek Českému rozhlasu řekl, že hráči jsou skleslí a nejsou schopni nastoupit k utkání. Třebíčtí také navrhli Jihlavě posunutí zápasu na neděli.

Tvrdost zákroku potvrzuje i jednatel Dukly Jihlava Pavel Kolařík. On sám se omluvil trenérovi Třebíče i prezidentovi soupeřů. Ví ale, že omluva zdraví Zelenkovi nevrátí.

Kolařík také odmítl odložení zápasu na neděli. Žádost ze strany Třebíče prý beztak přišla pozdě.

Svaz tedy rozhodl už dopoledne, zatímco Třebíčský prezident požádal Duklu Jihlava o odložení až odpoledne. Podstatnější ale je, co vedlo Sportovně technickou komisi 1. ČP ligy k výroku, že utkání se odehraje v původním termínu. Technický ředitel ligy Stanislav Šampalík jako hlavní důvod uvedl, že se musí dodržovat regule v soutěžním řádu. A i když se hráč zraní, byť takto těžce, je to sice neštěstí pro něj, ale pokračovat se musí.

Nejen hokejovým fanouškům tedy nezbývá než doufat v to, že se Tomáš Zelenka uzdraví a že hokejisté obou celků nastoupí do nedělního utkání, které je naplánováno do Třebíče bez emocí. Ty by totiž mohly, v krajním případě, vyústit jen v další nepříjemnost.

Markéta Kaclová, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme