Hokejista Vašíček se blýskl dvěma góly v NHL

Hokejista Josef Vašíček v dresu Caroliny se dvakrát trefil do branky New York Rangers v utkání zámořské NHL. Jeho tým vyhrál 3:2. Ottawský gólman Martin Prusek vychytal 34 střel, branku si připsal Radek Bonk, gól a asistenci má po utkání proti Torontu na svém kontě Martin Havlát. Senátoři vyhráli 7:1.

hokej

hokej

Josef Vašíček dal oba góly Caroliny v rozmezí 99 sekund v polovině druhé třetiny, kterou jeho tým vyhrál 3:0. Český útočník čekal na trefu do černého dlouhých 18 zápasů, než svým desátým gólem v sezoně dostal Carolinu do vedení 2:1.

Jednou brankou přispěl k výhře New Yorku Islanders nad Edmontonem Radek Martínek, když jeho dalekonosná střela od modré zaskočila brankáře Tommyho Sala. Asistenci na tento gól si připsal Roman Hamrlík, za Edmonton získal jednu gólovou přihrávku Radek Dvořák.

Přihrávku na jediný gól Montrealu v utkání s Tampou Bay, které skončilo vítězstvím hostí 4:1, zařídil Jan Bulis.

David Výborný přispěl dvěma asistencemi, včetně té na vítězný gól Ricka Nashe v prodloužení, k vůbec první výhře Columbusu v San Jose. Blue Jackets zvítězili 3:2.

O zápis do NHL se postaral i Milan Hejduk, který si připsal jednu asistenci v utkání Colorada v Nahsvillu. Avalanche ale podlehli Predators 3:4 v prodloužení.

Výsledky:

Boston - Pittsburgh 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 9. O'Donnel, 58. Bergeron, 60. Knuble - 27. Štrbák. Střely na branku: 27:32. Diváci: 12.914

New York Islanders - Edmonton 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 44. a 59. Papineau, 35. Martínek (Hamrlík) - 9. York (Dvořák) , 58. Cross. Střely na branku: 29:23. Diváci: 11.087

Philadelphia - Florida 3:4 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 3. Somík, 16. Roenick, 44. Leclair - 11. a 24. Horton, 39. Biron, 63. V. Bure. Střely na branku: 49:19. Diváci: 19.221

Carolina - New York Rangers 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 31. a 32. Vašíček , 23. Adams - 16. Lindros, 42. Kovaljov. Střely na branku: 23:23. Diváci: 12.739

Montreal - Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 22. Dagenais (Bulis) - 25. a 44. St. Louis, 21. Modin, 34. Fedotěnko. Střely na branku: 15:27. Diváci: 20.706

Toronto - Ottawa 1:7 (0:5, 0:0, 1:2)
Branky: 46. Klee - 5. a 51. Redden (na obě Rachůnek ), 3. Neil, 7. Bonk , 7. Smolinski (Havlát) , 13. Spezza, 50. Havlát . Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.395. Za Ottawu odchytal celý zápas Martin Prusek , připsal si 34 zákroků

Nashville - Colorado 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 32. Gamache, 36. G. Johnson, 51. Hutchinson, 62. York - 3. Forsberg, 17. Sakic (Hejduk) , 60. Kariya. Střely na branku: 23:34. Diváci: 11.123

Chicago - Calgary 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 17. Calder, 43. Sullivan, 60. Berard - 5. Saprykin. Střely na branku: 24:29. Diváci: 10.865

Dallas - Atlanta 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 2. Ott, 47. Young - 58. Ronald Petrovický. Střely na branku: 26:16. Diváci: 18.019

Los Angeles - Vancouver 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 48. Holland - 8. a 27. Arvedson, 38. D. Sedin. Střely na branku: 17:28. Diváci: 16.938. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek , připsal si 25 zákroků

San Jose - Columbus 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 1. a 60. Thornton - 23. Wright, 35. Hartigan (Výborný) , 65. Nash (Výborný) . Střely na branku: 35:25. Diváci: 14.549

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít