Hokejisté Českých Budějovic vyhráli, ale stále vede Liberec

České Budějovice na svém ledě porazily Slavii 3:1, ale to jim na první místo nestačilo. Vedoucímu celku extraligy se totiž také dařilo, i když Liberec zápas se Vsetínem vyhrál až v prodloučení 4:3, dva body mu stačily na uhájení prvenství. Třetí Sparta prohrála s Kladnem 3:4 po samostatných nájezdech a v tabulce klesla, přehoupl se před ní Zlín a Třinec a bodově dotáhly Pardubice.

O2 extraliga

31. kolo hokejové extraligy přineslo slezské derby, ve kterém byl uspěšnější Třinec. Ten porazil Vítkovice 2:0, ale první branka utkání padla až v 55. minutě a vstřelil ji bývalý hráč Vítkovic Vladimír Vůjtek. Předposlední Plzeň hostila Pardubice, ale úspěšnější byli hosté. I díky Rolínkově hattricku zvítězily Pardubice 5:2. Do prodloužení dospěl duel mezi Karlovými Vary a Litvínovem, tentokrát byli štastnější domácí a zvítězili 3:2.

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branka: 55. Vůjtek (Tesařík), 60. D. Seman (Štefanka). Rozhodčí: Minář - Chytil, Machálek. Vyloučení: 9:7, navíc Burger (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3105.

Hamé Zlín - Znojemští Orli 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Melenovský (Záhorovský), 32. Rachůnek (M. Čech), 41. Nosek (Rachůnek), rozhodující sam. nájezd Vosátko - 13. Erat (M. Růžička), 36. Bičánek (A. Padělek), 36. M. Růžička (Erat). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 3910.

Mountfield České Budějovice - Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Brabenec (Gřegořek), 22. Kutlák (Posmyk), 48. Šimánek (Mucha) - 27. D. Hruška (Graňák). Rozhodčí: Homola - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4612.

Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Fabuš (Kracík), 13. Zelenka (Fabuš) - 20. Blažek (Linhart), 24. Kolář, 26. Rolinek (P. Sýkora), 29. Rolinek (Havíř), 40. Rolinek (P. Sýkora). Rozhodčí: Kubeš - Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. Diváci: 6799.

Energie Karlovy Vary - Chemopetrol Litvínov 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Skuhravý (Dobroň), 56. Košťál (Skuhravý), 64. Kumstát (Skuhravý) - 40. Kubinčák (Jenáček), 55. Jenáček (Branda). Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:13, Šlégr (Litvínov) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2750.

Sparta Praha - Rabat Kladno 3:4 v sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. J. Hlinka (Černošek), 17. Štrba (J. Hlinka), 59. P. Ton (J. Hlinka) - 12. Kalla (Ševc), 34. Bělohlav (Gardoň), 58. Kalla (Patera), rozhodující sam. nájezd Martin Procházka. Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:13, navíc Štrba do konce utkání - Ševc 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5031.

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Klimenta (Jiruš), 30. Zíb (Vaic), 33. Klimenta (Plodek), 63. Zíb (Vaic) - 29. Stantien (Hrňa), 38. O. Květoň (Berzins), 59. Bobček (Demel). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 8:10, navíc Zíb - Horák oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3017.

Ivana Paulová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít