Hokejisté Los Angeles vyhnali Pruska z brány

Necelých 6 minut vydržel český hokejový gólman Martin Prusek v brance Columbusu při zápase kanadskoamerické NHL proti Los Angeles. Z úvodních pěti střel soupeře inkasoval třikrát a nechal se vystřídat. Hostující Kings pak Columbus přehráli 8:2, když po třech gólech vstřelili útočníci Frolov a Conroy. Hattrich zaznamenal i Todd Bertuzzi v utkání svého Vancouveru proti Detroitu.

NHL

NHL

O debakl domácího Columbusu se zasloužila především útočná formace Frolov-Conroy-Demitra, která dohromady nasbírala 13 bodů do kanadského bodování. Účet zápasu otevřel Craig Conroy už v druhé minutě, v páté a šesté ho napodobil jeho spoluhráč Alexander Frolov. To už bylo příliš na českého gólmana Martina Pruska, který se s nelichotivou čtyřicetiprocentní úspěšností zákroků raději nechal vystřídat náhradníkem Marcem Denisem. Ani ten však nezabránil nejprve Frolovi k završení čistého hattricku a posléze Bellangerovi, Camallerimu a ještě jednou Conroyovi k dalšímu gólovému přídělu. Za domácí korigovali na konečných 2:8 v 25. minutě Marchant a v 57. Chimera.

Tři góly dal v neděli také Todd Bertuzzi a Vancouver především díky němu porazil Detroit 4:1. Kanadský útočník otočil vývoj první třetiny a v prostřední části dokončil čtvrtý hattrick v kariéře. Před utkáním s nejlepším týmem soutěže měl přitom na kontě pouze dva góly. Vancouver přerušil sérii tří porážek v řadě, Detroit naopak poprvé v sezoně prohrál na soupeřově ledě.

Radost svým fanouškům připravili v domácí aréně i hokejisté Chicaga, kteří přehráli Edmonton 3:1. O výsledku rozhodla především střelecká produktivita Chicaga v první třetině, ve které domácí zaznamenali všechny své gólové úspěchy. Hosté ztroskotali na výborném výkonu brankáře Nikolaje Chabibulina, který kryl šestadvacet střeleckých pokusů Oilers a inkasoval pouze z hole Fernanda Pisaniho.

Hokejisté Anaheimu se v duelu s Dallasem střelecky trápili. Na Martyho Turka vyslali 41 puků a podařilo se jim skórovat jen jednou. Zato hosté se trefili třikrát z devatenácti pokusů.

Statistika nedělních zápasů:

Columbus - Los Angeles 2:8 (0:5, 1:2, 1:1). Branky: 25. Marchant, 57. Chimera - 2., 18. a 52. Conroy, 5., 6. a 13. Frolov, 37. Belanger, 39. Camalleri. Za Columbus chytal do 6. minuty Martin Prusek, kryl dvě střely, obdržel tři branky a úspěšnost zásahů měl 40 procent. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16.174.

Chicago - Edmonton 3:1 (3:0, 0:1, 0:0). Branky: 14. a 16. Bell, 11. Keit - 28. Pisani. Střely na branku: 19:27. Diváci: 15.299.

Anaheim - Dallas 1:3 (0:2, 0:1, 1:0). Branky: 48. Hedström - 14. P. Boucher, 15. Lehtinen, 27. Guerin. Střely na branku: 41:19. Diváci: 14.018.

Vancouver - Detroit 4:1 (2:1, 2:0, 0:0). Branky: 11., 16. a 37. Bertuzzi, 25. Carter - 6. Dacjuk. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.630.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít