Hokejisté mohou získat za zlato z olympiády deset miliónů korun

Členové pléna Českého olympijského výboru rozhodli o výši finančních odměn sportovcům pro zimní olympijské hry v Salt Lake City. Pokud hokejisté obhájí zlato z Nagana, dostanou deset miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za zlato v jednotlivcích bude milión, za stříbro půl miliónu a bronzový dostane 300 000 korun. Družstvo obdrží za první místo jeden a půl miliónu korun, za druhou pozici 750 000 a za bronz 600 000.

Průběh jednání sledoval také David Šprincl.

Plénum stanovilo i nominační kritéria, která oproti minulému olympijskému cyklu pozměnilo. Jednotlivé svazy budou moci navrhnout i sportovce, kteří sice nesplní podmínky ČOV, ale vejdou se do kritérií mezinárodní federace. České limity byly vždy přísnější než požadavky mezinárodní federace. Výbor se rozhodl pro změnu na základě diskusí s rychlobruslaři a krasobruslaři, kteří se cítili minulými přísnými kritérii poškozeni. Konečné slovo při olympijské nominaci bude mít v lednu příštího roku plénum ČOV, které projedná návrhy jednotlivých sportovních svazů. To znamená, že splnění mezinárodních kritérií není automaticky zárukou účasti na hrách a plénum bude zvlášť zvažovat vyhlídky každého sportovce.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme