Hokejisté mohou získat za zlato z olympiády deset miliónů korun

Členové pléna Českého olympijského výboru rozhodli o výši finančních odměn sportovcům pro zimní olympijské hry v Salt Lake City. Pokud hokejisté obhájí zlato z Nagana, dostanou deset miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za zlato v jednotlivcích bude milión, za stříbro půl miliónu a bronzový dostane 300 000 korun. Družstvo obdrží za první místo jeden a půl miliónu korun, za druhou pozici 750 000 a za bronz 600 000.

Průběh jednání sledoval také David Šprincl.

Plénum stanovilo i nominační kritéria, která oproti minulému olympijskému cyklu pozměnilo. Jednotlivé svazy budou moci navrhnout i sportovce, kteří sice nesplní podmínky ČOV, ale vejdou se do kritérií mezinárodní federace. České limity byly vždy přísnější než požadavky mezinárodní federace. Výbor se rozhodl pro změnu na základě diskusí s rychlobruslaři a krasobruslaři, kteří se cítili minulými přísnými kritérii poškozeni. Konečné slovo při olympijské nominaci bude mít v lednu příštího roku plénum ČOV, které projedná návrhy jednotlivých sportovních svazů. To znamená, že splnění mezinárodních kritérií není automaticky zárukou účasti na hrách a plénum bude zvlášť zvažovat vyhlídky každého sportovce.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme