Hokejisté Pardubic prohráli počtvrté v řadě

Hokejistům Pardubic se v extralize stále nedaří. Po čtyřech odehraných kolech jsou stále bez bodu, dnes prohráli v Plzni 1:4. Třinec sice prohrál na Slavii 2:3, ale až po prodloužení. Získal tak první bod v sezóně a odsunul na poslední příčku právě Pardubice. Ve šlágru kola zvítězila Sparta v Litvínově 4:1.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

První bod ztratil vedoucí Liberec, když vsetínskou obranu překonal až v prodloužení. Nováček z Jihlavy ve Vítkovicích sice vedl 1:0, ale nakonec si ze severu Moravy odvezl prohru 1:5. Zlínský brankář Murín neinkasoval a přispěl k výhře Hamé nad Karlovými Vary 2:0.

Šesté kolo bude dohráno zítra soubojem Kladna se Znojmem. Před domácím publikem se poprvé po deseti letech představí útočník Jaromír Jágr.

Výsledky - 6. kolo:

Vítkovice - Dukla Jihlava 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Irgl (J. Štefanka, Malík), 23. D. Moravec (Burger), 32. Irgl, 44. D. Moravec (Burger, Jurečka), 52. Černošek (Philipp, Burger) - 12. Bakus (Rytnauer, Ficenc)
Rozhodčí: Nečas - Český, Kostka
Vyloučení: 5:4, navíc Philipp (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:0
Diváci: 5091

Hamé Zlín - Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Barinka (R. Hamrlík, M. Erat), 60. Kováčik
Rozhodčí: Homola - Čech, Machálek
Vyloučení: 5:7, navíc Hlavačka (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití
Diváci: 4646

Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Trnka (D. Pospíšil), 12. Adamský (D. Pospíšil), 38. D. Pospíšil (Adamský), 40. Šrek (Michal Straka) - 34. Divíšek (P. Sýkora)
Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Kareš
Vyloučení: 5:5. Bez využití
Diváci: 7098

Chemopetrol Litvínov - Sparta Praha 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 44. Trávníček (Balázs) - 36. Dobroň (Sivek), 43. Olesz (Kašpařík, Šindel), 44. Ton (Chabada), 60. Sivek
Rozhodčí: Bolina - Pešek, Rozlílek
Vyloučení: 6:6, navíc Bombic (Litvínov) 10 min. - Schnábel (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Bez využití
Diváci: 7000 (vyprodáno)

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka a nahrávka: 65. Vaic (Podkonický)
Rozhodčí: Smeták - Guth, Rittich
Vyloučení: 5:8. Bez využití
Diváci: 5000 (vyprodáno)

Slavia Praha - Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Jaroš (R. Dlouhý, Graňák), 20. Vašíček (Antoš), 65. Stümpel (J. Novák) - 45. Melenovský (Peterek), 48. Skořepa (Peterek)
Rozhodčí: Venglář - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:1