Hokejisté Pardubic vyhráli v Litvínově 6:1

Hokejisté Pardubic si upevnili vedení v extralize, když vyhráli v Litvínově v posledním utkání 16. kola Český Telecom extraligy 6:1. Pardubice tak mají v čele tabulky už šestibodový náskok před Třincem, Litvínov zůstal o další bod zpět třetí.

Extraliga

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

Domácí už po 15 vteřinách po Hranáčově chybě prohrávali 0:1, skóroval Rolínek. Litvínov spálil kupu šancí, a ve druhé třetině hosté udeřili. Novotný rychle zvýšil na 2:0. A mezi 30. a 36. minutou dostali domácí tři branky; zápas byl rozhodnutý. Jasné vedení dvěma brankami zařídil Pospíšil, další trefu přidal Divíšek. Na konečných 6:1 upravil v poslední třetině Mudroch střelou od modré. Čestný úspěch domácích zařídil uprostřed utkání Klíma.

Litvínov - Pardubice 1:6

Branky a nahrávky: 31. Klíma (Kroupa, Říha) - 1. Rolínek (Mudroch), 25. Novotný (Janecký, P. Sýkora), 30. T. Divíšek (D. Pospíšil), 34. D. Pospíšil (T. Divíšek, P. Sýkora), 36. D. Pospíšil (T. Divíšek), 56. Mudroch (Pištek). Rozhodčí: Nečas - Pospíšil, Pácal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváků: 3132. Třetiny: 0:1, 1:4, 0:1.

Litvínov: Pinc (41. J. Hübl) - Klobouček, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Kuntoš, Macholda, navíc od 41. Nosek, Poživil - Havel, Alinč, V. Hübl - Klíma, Říha, Kotrla - Trávníček, T. Martinec, Gombár - Stavenský, Šulc, Prorok.

Pardubice: A. Svoboda - Pácal, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Novotný, Duben - Rolínek, Blažek, Janecký - P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil - Lubina, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít