Hokejisté rozdrtili Finsko

Čeští hokejisté porazili ve svém druhém utkání na turnaji o Pohár České pojišťovny ve Zlíně Finsko 7:2. Poprvé se z vítězství v roli hlavního kouče radoval Slavomír Lener a Česko si tak uchovalo naději vyhrát první díl série Euro Hockey Tour. Finové jako obhájci prvenství naopak skončí poslední.

ČP Cup

ČP Cup

Česko sice inkasovalo záhy po úvodním vhazování, ale po rychlém vyrovnání už domácí hokejisté většinou diktovali tempo. Draví finští hráči sice před Břízou účinkovali často, ale po Dudově forčekingu a přesné Beránkově střele šli Češi do vedení. Slávistický útočník tak vstřelil 1000. branku české reprezentace. Král v 25. minutě využil přesilovku a dal svou první branku v národním týmu - 3:1. Finové ještě snížili na 3:2, ale ještě před druhou přestávkou se prosadil kapitán Kučera - 4:2.

Definitivní úder Finům zasadil národní tým během 13 vteřin ve 42. minutě, kdy se podruhé trefil Kratěna a po buly Vlasák zápěstím. Vlasák přidal ještě další gól a postaral se o vyrovnání nejvyšší české výhry nad Finy.

Posledním soupeřem Česka na turnaji budou v neděli od 17.30 hodin Švédové.

Česko - Finsko 7:2

Branky a nahrávky: 2. Kratěna (Balaštík), 18. Beránek, 25. R. Král (Vlasák, Moravec), 38. Kučera (Duda, Kucharčík), 42. Kratěna (Broš, Balaštík), 42. Vlasák (R. Král, Moravec), 54. Vlasák (R. Král, Richter) - 1. Somervuori (Tuomainen, Ylönen), 30. Pakaslahti (Niskala). Rozhodčí: T. Anderssson (Švéd.) - Bláha, Blumel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváků: 4400. Třetiny: 2:1, 2:1, 3:0.

Česko: Bříza - K. Rachůnek, M. Sýkora, Židlický, Kučera, Kadlec, Richter, Marušák - Duda, Kucharčík, Beránek - Ujčík (52. Vorel), Patera, Martin Procházka - Kratěna, Broš, Balaštík - Moravec, R. Král, Vlasák. Trenéři: Slavomír Lener, Vladimír Růžička a Antonín Stavjaňa.

Finsko: Bäckström - Tukio, Tuulola, Petriäinen, Lehtonen, Alanko, Niskala, Kangasniemi, Välivaara - Somervuoiri, Ylönen, Tuomainen - Pärssinen, Miettinen, Vahalahti - Hassinen, Pakaslahti, Peltonen - Vihko, Häppöla, Valtonen. Trenér: Hannu Aravirta.

Pořadá turnaje: 1. Rusko 5, 2. Švédsko 4, 3. Česko 3, 4. Finsko 0.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít