Hokejisté Slavie kontumačně vyhráli 5:0 nad Spartou

Kontumací 5:0 ve prospěch Slavie skončilo nedohrané hokejové derby pražských "S", které bylo včera zrušeno ve 44. minutě za stavu 2:2 kvůli výtržnostem fanoušků. Vedení pražské hokejové Sparty bude muset ještě zaplatit pokutu ve výši 10 000 korun. O kontumaci i pokutě dopoledne rozhodl ředitel extraligy Stanislav Šulc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Slavia Praha | Foto: Jan Rosenauer

Sparta se může proti verdiktu odvolat do pondělí 16. prosince k valné hromadě Asociace profesionálních klubů, která se sejde v Lánech. Podle regulí měl ředitel soutěže možnost kromě kontumace ponechat v platnosti stav 2:2 a udělit Spartě pokutu za nedostatečnou pořadatelskou činnost, nebo nařídit opakování celého zápasu. Dýmovnice, která vybuchla v prostoru sparťanských fanoušků v holešovické T-Mobile Aréně, se tak stala kaňkou v programu 31. kola extraligy. Ještě včera policie nevěděla, jakou látku dýmovnice obsahovala. Policejní mluvčí nepotvrdil informaci o tom, že kvůli dýmu musela jedna žena vyhledat lékařské ošetření.

Pražské Slavii pomohla kontumace 5:0 v derby na ledě Sparty udržet si druhé místo v extraligové tabulce. Sparta klesla naopak na čtvrté místo.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme