Hokejisté Sparty srovnali finálovou sérii

Ve finále hokejové extraligy zatím neplatí výhoda domácího prostředí. I druhý zápas skončil vítězstvím hostujícího celku, tentokrát Sparty, která ve Vítkovicích vyhrála 3:2 a srovnala stav série na 1:1.

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

Stejně jako první i druhé utkání svázala defenzivní taktika. Úvodní branka tak padla až v 16. minutě, když na Trvaje bekhendovým blafákem vyzrál Tomík. Do kabin mohli Pražané odcházet dokonce s dvougólovým vedením, ale Broš si v koncovce vylámal zuby na znamenitém Trvajovi.

Od opatrného způsobu hry oba rivalové neustoupili ani po přestávce. Přesto se domácí neubránili zaváhání - v 35. minutě se před Trvaje protáhl Zelenka, zpracoval Hlinkův pas a švihem puk zavěsil pod horní tyčku. Jednadvacet sekund před koncem druhé části se dočkaly i Vítkovice - teprve čtvrtou přesilovku využil Melenovský, který zblízka do sítě propasíroval puk za Břízova záda.

Vítkovicím v závěru nezbylo, než upustit zábrany a vsadit na odvážnější styl. Ostravané vysunuli forčekink, ale dali tím hostům zároveň více prostoru pro smrtící kombinaci. V ústřední roli byli v třetí části gólman Trvaj a útočník Sparty Zelenka. Ten se po bleskových dvakrát sám zjevil před domácí brankou, ale Trvaj vždy vymrštil lapačku, od níž puk putoval na horní tyčky a a ven. Další vyloženou možnost stihl vítkovický gólman zmařit i Chabadovi, a tak v závěru domácí mohli sáhnout k zoufalé power play. Sparta však poslední vteřiny odehrála s přehledem a cenné vítězství už nepustila.

Vítkovice - Sparta Praha 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 40. Melenovský (Moravec), 47. Kaděra (Zápotočný) - 16. Tomík (Tomajko, Bělohlav), 35. Zelenka (J. Hlinka), 46. Broš (Nedvěd). Stav série: 1:1.

Vítkovice: Trvaj - Philipp, Galvas, Seman, Chmelíř, Výtisk, Zápotočný, od 10. minuty navíc Jurečka - Melenovský, Burger, Moravec - Kaděra, I. Padělek, Pavelek - Irgl, Čermák, M. Tomášek - od 12. minuty navíc A. Padělek, od 16. navíc Selingr, od 28. navíc Krenželok.

Sparta: Bříza - Nedvěd, Šrek, Ptáček, Jiruš, Richter, Hamr, Jan Hanzlík - Kratěna, Broš, Chabada - Zelenka, J. Hlinka, Žemlička - Tomík, Bělohlav, Tomajko - V. Novák, Kašpařík, Sivek.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít