Hokejisté zahájí osmifinále proti Německu

Zápasy Švýcarska proti Finsku a Spojených států se Slovenskem otevřou ve čtvrtek odpoledne program osmifinálových skupin hokejového mistrovství světa v Rusku. Čeští reprezentanti nastoupí ve čtvrtek večer v 18.15 proti Německu, v sobotu proti Slovensku a o den později proti Kanadě, která vyhrála skupinu C.

MS v hokeji 2007

MS v hokeji 2007 | Foto: Jan Rosenauer

Hokejisté Kanady dnes porazili v souboji o první místo v základní skupině C Slovensko 5:4 . Dramatický zápas rozhodl v 50. minutě v přesilové hře Rick Nash.

Oba celky budou v osmifinálové skupině F soupeři České republiky. Kanada si přenese do dalších bojů šest bodů stejně jako tým kouče Aloise Hadamczika, Slovensko bude pokračovat v boji o pozice pro vyřazovací část s třemi body.

V rozhodujícím utkání skupiny C o účast v osmifinále mistrovství světa porazili Němci Norsko 5:3 a ve čtvrtek budou prvním soupeřem českého týmu ve skupině E.

Obhájci titulu ze Švédska porazili v závěrečném utkání základní skupiny A Švýcarsko vysoko 6:0 a zajistili si první příčku v tabulce. Do osmifinálové skupiny E vstoupí se ziskem šesti bodů.

Účast v osmifinále si po výhře nad Lotyšskem 4:3 v prodloužení překvapivě zajistila Itálie. O její výhře rozhodla v 65. minutě branka Cironeho.

Výsledky - skupina A:

Švédsko - Švýcarsko 6:0 (0:0, 5:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Thörnberg (J. Jönsson, Martensson), 24. Stralman (Martensson), 25. Hörnqvist (Hallberg, Davidsson), 28. Davidsson (Bremberg, Hallberg), 39. Davidsson (Enström, Hallberg), 47. Wallin (Warg, Akerman). Rozhodčí: Hansen (Nor.) - Dedulja (Běl.), Pouzar (ČR). Vyloučení: 6:8, navíc Aebischer (Švýcarsko) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 4900.

Itálie - Lotyšsko 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Cirone (Lorenzi, Strazzabosco), 57. Ansoldi, 58. Borgatello (Cirone, Scandella), 65. Cirone (Signoretti) - 15. Darzinš (Lavinš, Sorokins), 52. Daugavinš (Cipulis, Vasiljevs), 59. Darzinš (Sorokins, Redlihš). Rozhodčí: Pellerin (Kan.) - Gemeinhardt (Něm.), Losier (Kan.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 6180.

Skupina C:

Kanada - Slovensko 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Murphy (Nash, Toews), 21. Mayers (McClement, Chimera), 32. Brewer (Toews, Phaneuf), 36. Hamhuis (Nash, Lombardi), 50. Nash (Toews, Murphy) - 3. Jurčina (Demitra, Gáborík), 34. Marián Hossa (Gáborík), 38. Uram (Podhradský, Kapuš), 44. Šatan (Kapuš, Uram). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.) - Gorděnko, Oskirko (oba Rus.). Vyloučení: 5:4. Využití: 3:1. Diváci: 6500.

Norsko - Německo 3:5 (0:2, 3:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Mats Trygg (Bastiansen, Olimb), 24. Ask (Lund, P. Thoresen), 24. L. E. Spets (M. Hansen, J. Andersen) - 9. Hackert (Gogulla, Ančička), 15. Wolf (Gogulla, Dietrich), 25. Wolf (Hackert), 27. Tripp (Bakos, Ančička), 33. Barta (Wolf). Rozhodčí: Ronn (Fin.) - Eglitis (Lot.), Kicha (Ukr.). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. Diváci: 2200.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít