Hokejisté zahájili sezónu úspěšně

Hladký start do nové sezóny se povedl české hokejové reprezentaci. V přípravě na první turnaj série Euro Hockey Tour - pardubický Pohár České pojišťovny - porazila v Brně ruský výběr 2:1. Tento stav platil už po úvodní třetině, kdy se nejprve trefil obránce Jan Novák a na vyrovnávací gól Antona Buta zareagoval brankou Jan Kolář.

ČSLH

ČSLH

Utkání mělo především v první a pak v závěrečné třetině velmi dobrou úrověň. Hra měla spád, rychlost i přesné kombinace. Výborně také zachytali oba brankáři - jak Málek na straně české, tak Sokolov, který hájil ruskou svatyni.

Výsledek: Česko-Rusko 2:1 (2:1, 0:0, 0:0),
branky a nahrávky: 5. J. Novák, 17. Kolář (Koukal) - 9. But (Spiridonov, Baďjukov). Rozhodčí: Schimm (Něm.) - Kalivoda, Pešek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 5160.