Hokejisté Zlína vedou extraligu

Zlínští hokejisté zvítězili nad Havířovem 5:4 v prodloužení a dostali se do čela naší nejvyšší soutěže. Její dosavadní lídr - pražská Sparta - totiž prohrál ve Znojmě a přerušil tak dvanáctizápasovou sérii bez porážky. Ještě minutu před koncem Zlín prohrával 2:4, ale dvěma góly v oslabení si vynutil prodloužení.

Extraliga

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

Plzeň pokračuje ve vítězném tažení, vyhrála pošesté v řadě a vyšplhala se na sedmé místo. Naopak Pardubice po sobotní výhře nad Slavií v nově zrekonstruované hale tentokrát prohrály v Třinci vysoko 0:5.

Výsledky 28. kola:

Excalibur Znojemští orli - Sparta Praha 5:3 (2:0, 1:1, 2:2), branky a nahrávky: 4. Milan Procházka, 16. Uram (P. Pucher, Plch), 24. Plch (Uram, P. Pucher), 41. P. Pucher (Pavel Kumstát), 60. Vorel (V. Holík) - 38. Hamr (Bělohlav, Tomík), 46. Zelenka (J. Hlinka), 60. Zelenka (J. Hlinka, Hamr), rozhodčí: Rejthar - Šimůnek, Vöröš, vyloučení: 5:6, navíc Nedvěd (Sparta) 10 min, využití: 1:1

Continental Zlín - Femax Havířov 5:4 v prodloužení (0:1, 1:2, 3:1 - 1:0), branky a nahrávky: 26. Čajánek (Blaťák, Ambruz), 41. Čajánek (Posmyk), 59. Mojžíš (Leška, Jenáček), 60. Jenáček (Leška, Mojžíš), 61. Jenáček (Marušák) - 1. Bacul (Hamrla), 37. Eiselt (Pohorelec), 39. Vala (M. Čech, Černošek), 51. M. Čech (Vala), rozhodčí: Minář - Chytil, Pospíšil, vyloučení: 5:8, využití: 2:1, v oslabení: 2:0

Becherovka Karlovy Vary - Keramika Plzeň 1:4 (0:1, 0:1, 1:2), branky a nahrávky: 54. Pavliš (Zíb) - 17. M. Dvořák (J. Straka, Jiří Hanzlík), 34. Duda (Jiří Hanzlík, M. Straka), 45. Vostřák (Krátoška, Výborný), 49. Krátoška (Mazanec, I. Vlček), rozhodčí: Venglář - Barvíř, Blümel, vyloučení: 7:7, navíc Řezníček (Plzeň) 10 min, využití: 0:2

Slavia Praha - Chemopetrol Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), branky a nahrávky: 26. F. Štefanka (Steiner), 41. P. Martínek (P. Kadlec, Ujčík), rozhodčí: Souček - Padevět, Rouspetr, vyloučení: 12:12, navíc Rousek (Litvínov) 10 min, využití: 2:0

Vítkovice - Vsetín 6:3 (2:0, 2:2, 2:1), branky a nahrávky: 17. I. Padělek (Pavelek, A. Padělek), 19. Burger (Seman, Melenovský), 23. Moravec (Burger, Melenovský), 37. A. Padělek (I. Padělek, Pavelek), 48. Kaděra (I. Padělek, Štraub), 59. Kaděra (Melenovský) - 29. Hudler (Němec), 38. Veselý, 41. Kucharczyk (Hudler, Kotásek), rozhodčí: Haškovec - Guth, Rittich, vyloučení: 6:8, navíc Štrbák (Vsetín) 10 min, využití: 1:1

Oceláři Třinec - IPB Pojišťovna Pardubice 5:0 (3:0, 2:0, 0:0), branky a nahrávky: 6. R. Král, 11. Zadina (R. Král, L. Vlček), 19. Marek (Skořepa, Zdráhal), 36. L. Vlček (R. Král, Zadina), 40. Marek (Zdráhal), rozhodčí: Kolísek - Bádal, Pouzar, vyloučení: 8:9

České Budějovice - Vagnerplast Kladno 4:3 (1:3, 2:0, 1:0), branky a nahrávky: 2. Rob (Horák, Bartoš), 23. Kořínek (Štrba), 28. J. Novotný (Michálek, R. Suchánek), 43. Čierny (Kořínek, Štrba) - 2. M. Havel (Horna, P. Sedlák), 11. Klimt (Cartelli, Plekanec), 18. L. Svoboda (Geffert, Skuhravý), rozhodčí: Homola - Hejduk, Kareš, vyloučení: 3:5