Hokejová aréna se bude jmenovat Hala Sazka

Po řadě měsíců dohadů a nejasností kolem výstavby nové víceúčelové haly v Praze a tedy i pořádání hokejového mistrovství světa v roce 2004 už konečně dostává projekt reálné obrysy. Investor výstavby, akciová společnost Sazka, představil harmonogram prací.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sportovní hala na Vysočanech - model

sportovní hala na Vysočanech - model

Důležitým termínem je už prosinec tohoto roku, kdy by měla Sazka prostřednictvím své dceřinné společnosti Bestsport, která bude celou výstavbu řídit, dopracovat potřebnou dokumentaci a požádat o územní rozhodnutí pro stavbu v areálu bývalého ČKD Lokomotivka v Praze - Vysočanech. Demoliční práce by měly začít v únoru příštího roku a po získání stavebního povolení by v červnu měla být zahájena samotná výstavba haly nazvané Hala Sazka.

Zdrojů financování je několik. Možnost přispět bude mít i každý z občanů, což předseda představenstva a generální ředitel Sazky Aleš Hušák s trochou nadsázky přirovnává ke stavbě Národního divadla. "Bude několik možností. Vedle nové sázkové hry je to projekt prodeje určitých částí haly. Kromě lóží, což je zajímavé především pro firmy, chceme prodat jeden milión kachliček, které si bude moci zakoupit kdokoliv. Každá kachlička bude umístěna v hale a bude na ni vyraženo jméno a místo odkud pochází ten, kdo si ji koupil." láká případné zájemce šéf Sazky.

Na 14 a půl hektarech pozemků má vzniknout areál, který dá možnost vyžití prakticky pro každého.Budou vybudovány restaurace, zábavní a obchodní centra a nezapomene se ani na zeleň. Vždyť název celého areálu je Zelený ostrov. Jeho srdcem ale bude víceúčelová hala, kterou otevře Mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2004.

umístění sportovního areálu ve Vysočanech | Foto: Sazka

Zásutpci investora a projektanta projeli devět podobných zařízení v Evropě a v zámoří. Do skupiny poradců přizvali i ředitele Air Canada Centra v Torontu a Hartwall Areeny v Helsinkách. Podle architekta a býalého reprezentanta ve sjezdovém lyžování Martina Vokatého bude při konečném projektu využito zkušeností z několika podobných hal: "Bude to skutečně kompilát několika hal, které jsme navštívili. Důležité číslo, které asi každého zajímá je kapacita. Ta bude při hokejových utkáních 17 000 sedících diváků. Ale hala bude velmi variabilní a i kapacita se bude zvyšovat nebo snižovat v závislosti na druhu pořádané akce. Například při koncertech může být vyšší." dodal Martin Vokatý.

Kolik hodlá do stavby nové haly investovat Sazka zatím prozradit nechce, ale počítá s návratností investice v horizontu patnácti let. Zdá se tedy, že se sportovní fanoušci, ale nejen ti, konečně dočkají v Praze stánku na úrovni 21. století.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme