Holík rozhodl souboj s Rangers

Hokejista Robert Holík rozhodl gólem o výhře Atlanty na ledě New York Rangers 5:4 v prodloužení. Útočník Trashers přidal navíc branku a přihrávku v základní hrací době. Za domcí jednou skóroval a nahrával Martin Straka. Holík svým výkonem zastínil lídra kanadského bodování Jaromíra Jágra, stejně jako slovenský útočník Marián Hossa. Ten k výhře Atlanty přispěl gólem a třemi přihrávkami a protože Jágr nebodoval, stáhl Hossa šestibodovou ztrátu v tabulce produktivity na rozdíl pouhých dvou bodů.

Bobby Holík

Bobby Holík | Foto: Miroslav Konvalina

Rangers i zásluhou trefy Martina Straky vedli v polovině zápasu 3:1, jenže po velkém obratu Atlanty byli rádi, že dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny zařídil Michael Nylander vyrovnávacím gólem alespoň prodloužení. V něm ale dominovali hosté. Vítězný gól vstřelil Holík ve třetí minutě nastaveného času, když se přehnal kolem obránce Warda, vypálil do betonů brankáře Lundqvista a odražený kotouč sám doklepl do branky.

Obránce Roman Hamrlík z Calgary byl vyhlášen první hvězdou zápasu s Coloradem. Český bek vstřelil gól, na další přihrál a přispěl tak k vítězství Flames 5:2. Hokejisté Calgary rozhodli o svém úspěchu třemi brankami v přesilových hrách, přestože ve využívání početních výhod jsou jedním z nejhorších týmů v celé lize.

Do statistik se v úterý znovu zapsal i útočník Petr Tenkrát, když premiérovou asistencí v sezoně pomohl Bostonu k výhře 4:1 v Torontu. Tenkrát v úvodu třetí třetiny za nerozhodného stavu 1:1 přihrál na vítězný gól, jenž vstřelil Glen Murray.

Velký večer prožil obránce Anaheimu Chris Pronger. Zkušený bek se poprvé vrátil na led Edmontonu, který v minulé sezoně dovedl do finále Stanley Cupu. V létě ale sám požádal vedení klubu o výměnu, což mu fanoušci Oilers nezapomněli a bučeli na něho při každém dotyku s pukem. Po utkání se mohl usmívat, Kačeři totiž i díky jedné jeho přihrávce smazali dvoubrankový náskok soupeře a zvítězili 3:2 v prodloužení. Utkání nedohrál český útočník ve službách Oilers Aleš Hemský, který odstoupil ze hry v první třetině se zraněným ramenem.

Jak je důležité mít v sestavě Sidneyho Crosbyho, se znovu přesvědčili hokejisté Pittsburghu. Bez své vycházející hvězdy prohráli Tučňáci poslední tři zápasy, v úterý však Crosby po zranění znovu naskočil do hry a Penguins porazili New York Islanders 3:2. Crosby dvěma přihrávkami připravil góly pro Colbyho Armstronga, vítěznou branku vstřelil v úvodní minutě třetí třetiny Chris Thorburn. Třiatřiceti úspěšnými zákroky se blýskl brankář Penguins Marc-Andre Fleury, který si nadělil vítězství k 22. narozeninám.

Podivuhodný duel sehráli brankáři Cristobal Huet z Montrealu a Alex Auld z Floridy. Ve vzájemném souboji udrželi oba čisté konto a kapitulovali až v samostatných nájezdech. Z vítězství 1:0 se nakonec radoval Montreal, v jehož dresu proměnili penaltu Alex Kovaljov a Saku Koivu, zatímco v dresu Panterů uspěl pouze Ville Peltonen. "Nikdy jsem si nemyslel, že jednou vychytám shutout, a přesto se nebudu radovat z vítězství. Je to šílené," kroutil po zápase hlavou brankář Auld, který se nuly na svém kontě dočkal teprve podruhé v kariéře.

Jediný gól rozhodl také zápas Vancouveru s Columbusem. O vítězství Canucks 1:0 se postaral v polovině druhé třetiny Markus Näslund, brankář Roberto Luongo potřeboval k druhému čistému kontu v sezoně 24 zákroků.

Nulu v úterý udržel také Vesa Toskala, jenž napodobil svého týmového kolegu Jevgenije Nabokova a Žraloci ze San Jose tak po vítězství nad St. Louis 2:0 neinkasovali podruhé za sebou.

NY Rangers - Atlanta 4:5 v prodloužení (1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)

Branky: 20. a 28. Hall (na první Průcha, na druhou Rachůnek), 30. Straka (Malík, Rozsíval), 58. Nylander (Straka, Průcha) - 50. a 63. Holík, 23. Larsen (Holík), 39. Marián Hossa, 48. Slater. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.200

Pittsburgh - NY Islanders 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 2. a 32. Armstrong (na první Melichar), 41. Thorburn - 19. Viktor Kozlov, 25. Asham. Střely na branku: 28:35. Diváci: 17.082

Carolina - Ottawa 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 3. Ladd - 7. Eaves, 25. Schubert, 31. Fisher, 49. Neil. Střely na branku: 30:36. Diváci: 14.393

Toronto - Boston 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 36. Antropov (T. Kaberle) - 26. Donovan, 46. G. Murray (Tenkrát), 58. Sturm, 60. Boyes. Střely na branku: 46:24. Diváci: 19.469

Tampa Bay - Washington 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Branky: 46. Tarnasky, 51. Lecavalier - 15. Beech, 22. Gordon, 37. Sjomin, 39. C. Clark, 59. Ovečkin. Střely na branku: 50:20. Diváci: 18.874

St. Louis - San Jose 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 3. Clowe, 22. Pavelski. Střely na branku: 29:27. Diváci: 8679

Calgary - Colorado 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky: 15. Iginla, 24. Phaneuf (Hamrlík), 25. Lombardi, 36. Hamrlík, 45. Tanguay - 41. Stastny, 56. Wolski. Střely na branku: 37:25. Diváci: 19.289

Edmonton - Anaheim 2:3 v prodloužení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 8. Reasoner, 26. Smyth - 33. Selänne, 60. Kunitz, 63. Getzlaf. Střely na branku: 22:26. Diváci: 16.839

Montreal - Florida 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branka: rozhodující sam. nájezd Koivu. Střely na branku: 39:36. Diváci: 21.273

Vancouver - Columbus 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 29. Näslund. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.630