Holubcová zakončila šampionát pátým místem

Biatlonistka Kateřina Holubcová zakončila své skvělé vystoupení na světovém šampionátu v ruském Chanty Mansijsku pátým místem v závodu na 12,5 kilometru s hromadným startem. Prvního zlata v individuálním závodu se dočkalo domácí Rusko zásluhou Albiny Achatovové. Stříbro vybojovala její krajanka Světlana Išmuratovová. Třetí skončila Francouzka Sandrine Baillyová.

Kateřina Holubcová se raduje z výhry

Kateřina Holubcová se raduje z výhry | Zdroj: ČTK

Holubcová neskončila ani v jednom ze čtyř individuálních závodů mimo první desítku. Stala se mistryní světa v závodu na patnáct kilometrů, vybojovala bronz ve sprintu a skončila osmá ve stíhačce, což byl její nejhorší výsledek v celém průběhu mistrovství světa. V dnešním závodu chybovala na střelnici pouze jednou při druhé střelbě vleže a ve finiši se dokázala posunout ze sedmého na konečné páté místo. V celkovém pořadí Světového poháru patří české biatlonistce osmá pozice.

Zlato dnes vybojovala domácí Albina Achatovová, která byla o tři vteřiny rychlejší než její krajanka Světlana Išmuratovová. Obě Rusky byly na střelnici bezchybné. Běloruska Olena Zubrilovová střílela za nulu ve třech případech, jedna chyba při čtvrté střelbě ji však stála medaili. Na vítězství Němky Martiny Glagowové v celkovém hodnocení Světového poháru se už nic nezměnilo.