Hořké oslavy Realu

Divokou fotbalovou noc má za sebou Španělsko. Klub z těch na světě nejobdivovanějších - Real Madrid - totiž slavil rovnou stovku! A k narozeninám si chtěl dát vítězství v Královském poháru. Bohužel oslavy nebyly tak bujaré, jak si hráči i fanoušci Realu vysnili. Překazili jim je fotbalisté Deportiva La Coruňa, oslavence porazili 2:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Real Madrid | Foto: Liga Espalola

Píše se 6. 3. 1902 - pár nadšenců zakládá klub, měl být napodobeninou tehdy slavných Corinthians Londýn. Právě proto si jeho členové začali oblékat sněhobílé dresy. A od té doby tančí brilantně na fotbalových trávnících bílý balet, který si přívlastek Real - neboli královský - vysloužil v roce 1920 od krále Alfonsa XIII.

A to už je 6. 3. 2002 - beznadějně zaplněný stadion Santiago Bernabeu sleduje vášnivou fotbalovou bitvu. K desítkám trofejí ale tentokrát Real další nepřidal. Královský pohár vybojovalo s nasazením všech sil Deportivo. Obrovskou radost měl i prezident klubu z La Coruni Augusto Cesar Lendoiro. I přesto vysekl Realu poklonu: "Mám obrovskou úctu k Realu a myslím, že to je pořád nejlepší klub na světě, ne?"

Oslava byla trochu pokažená - ale Real se ještě může blýsknout v domácí nejvyšší soutěži nebo v Lize mistrů. A fanoušci? Stovka se slaví pořád - a atrakcí je spousta. Kdyby se nedařilo, přijde vhod třeba sál, který je obrazem i zvukem přenese zpět do nejslavnějších období. A nebo úplné odreagování - k oslavám patří i virtuální simulátor, ve kterém se prý člověk cítí jako fotbalový míč...

Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme