Horníkův trest za korupci je definitivní

Pražský městský soud v dnešním odvolacím jednání pravomocně rozhodl o tom, že fotbalový funkcionář Ivan Horník musí zaplatit pokutu 900 tisíc korun. Navíc pro něj platí zákaz činnosti ve fotbale na deset let a dostal i sedmiměsíční podmínku s pětiletou zkušební dobou za korupční jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Horník | Foto: Archiv

Městský soud vlastně v aféře Horník jen potvrdil březnový verdikt Obvodního soudu pro Prahu 3, podle kterého někdejší funkcionář Viktorie Žižkov nabízel úplatky rozhodčím a delegátům fotbalového svazu. Chtěl, aby ovlivňovali zápasy ve prospěch žižkovského klubu.

Ivan Horník je v současnosti osobním poradcem příbramského šéfa Jaroslava Starky. Podle rozsudku odvolacího soudu se však zákaz činnosti nově vztahuje nejen na výkon zaměstnání, povolání a funkce v orgánech řízených fotbalovým svazem, ale i v organizacích a právnických osobách, které pod svaz patří - tedy i ve fotbalových klubech. Znamená to, že Horník oficiálně nesmí pro žádné takové sdružení deset let pracovat.

Jaroslav Starka k tomu říká: "Ivan je můj osobní poradce, což, myslím si, neznamená pro nikoho nic. Musíme počkat na rozbor té situace, který udělají naši právníci. Pak uvidíme, co u nás může Ivan dělat. Ale na tom mém rozhodnutí, že je to můj osobní poradce, se nezmění stejně nic."

Ale mohlo by. I když, jak doplňuje Alexander Károlyi, fotbalový svaz už další Horníkovu budoucnost v oficiálních fotbalových funkcích řešit nemůže. "To už je otázka orgánů činných v trestním řízení, protože rozhodnutí soudu je pravomocné."

Horník, který se dopustil celkem sedmnácti trestných činů, si dnešní rozsudek Městského soudu nevyslechl.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme