Hráči Plzně a Kladna poprvé prohráli, v čele je Slavia

Až 6. kole O2 extraligy poprvé nezískali hokejisté Lasselsbergeru všechny body. Prohráli totiž ve Vítkovicích 4:1 a spadli na druhou příčku za Slavii. Té se podařilo vyhrát v repríze loňského finále 3:2 nad Karlovými Vary a přeskočili tak i Kladno. Právě Kladno prohrálo s Českými Budějovicemi 4:2 a stejně jako Plzeň přišlo o svou neporazitelnost.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

Sparta Praha - Znojemští Orli 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Na úvodní nápor Pražanů odpověděli hosté v 16. minutě vedoucím gólem Růžičky. Série přesilovek ve druhé třetině potom dala prostor k vyrovnání a to ještě pozorně chytající Trvaj mnohé zachránil. Za častější vylučování ovšem zaplatili také hosté v posledním dějství, druhou inkasovanou brankou.

Branky a nahrávky: 26. Ručinský (Látal), 48. Černošek (Kratěna) - 16. M. Růžička (Meidl). Rozhodčí: Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 5056

Vítkovice Steel - Lasselsberger Plzeň 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Hosté jakoby střeleckou pohodu tentokrát nechali doma. Vítkovičtí otevřeli skóre dvěma přesilovkovými brankami Ujčíka a Stehlíka. Těsně za půlkou zápasu pak Burger a Svačina zvyšovali náskok. Čestný úspěch Západočechů pak zařídil Vampola.

Branky a nahrávky: 9. Ujčík (Šimíček), 24. Stehlík (Petrovický), 31. Burger (Krenželok), 33. Svačina (Ujčík, Šimíček) - 54. Vampola (S. Hudec). Rozhodčí: Jeřábek - Chytil, Bryška. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:0. Diváci: 5231

Mountfield České Budějovice - Geus Okna Kladno 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Domácí inkasovali gól už ve 48. vteřině utkání po střele Tomajka. První třetina potom skončila 1:2. Ve druhé dvacetiminutovce srovnal Mountfield na 2:2 a začínalo se znovu. Góly Kůrky a Humla zajistily domácím nakonec plný bodový zisk.

Branky a nahrávky: 16. L. Poživil (Veselý), 33. Toman (Huml), 52. Kůrka (Toman), 57. Huml (Kůrka, Duda) - 1. Tomajko (Frolík), 13. Hájek (Kalla). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Frolo (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4906

RI Okna Zlín - Bílí Tygři Liberec 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Hosté sice přijeli oslabeni o tři útočníky, ale jejich hra jako celku byla zklamáním. Domácí hýřili aktivitou a dovedli patřičně využít přesilové hry, 4 góly daly z nich a jednou dokonce v oslabení. Skvělý výkon předvedl zlínský Köhler, který dal hattrick.

Branky a nahrávky: 18. Köhler (Galvas, Leška), 28. Balaštík, 29. Köhler (Balaštík, Leška), 35. Kollár, 48. Köhler (Leška, Hamrlík), 59. Balaštík (Leška, Köhler) - 31. Vantuch, 53. Bartovič (Šachl), 59. S. Procházka (Plodek, Hunkes). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Pavlovič. Vyloučení: 7:8, navíc Jiruš (Liberec) 10 min. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3957

Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Karlovy Vary podlehly, v první repríze posledního finále, Slavii 2:3. Oba týmy v zajímavém duelu vedly, ale soupeř dokázal srovnat. Rozhodla tak individuální akce Červenky z 57. minuty. Energii už ani nepomohla powerplay v závěru.

Branky a nahrávky: 42. Melenovský (Milan Procházka), 51. Kumstát (Řezníček, Skuhravý) - 25. Jelínek (Růžička), 55. D. Hruška (Beránek), 57. Červenka (Bednář, Doležal). Rozhodčí: Šír - Čížek, Kis. Vyloučení: 4:4, navíc Řezníček (K. Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3380

Moeller Pardubice - Oceláři Třinec 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)

V souboji útočně naladěných mužstev přece jen zvítězili domácí a to v poměru 5:4. V úvodu zápasu příliš záživná podívaná nepřicházela, a když se pak Moelleru přeci jen podařilo skórovat hosté vždy odpověděli. Rozhodující byl úprk Pardubic v polovině zápasu. Na ten dokázal už Třinec reagovat už pouze korekcí výsledku.

Branky a nahrávky: 8. Kolář, 17. Pivko (Čáslava), 29. Pucher (Havíř), 30. Kolář (Nakládal, Havíř), 37. Koukal (Havíř) - 12. D. Květoň (Peterek, Sekeráš), 21. Martynek (D. Květoň), 50. Gureň, 51. Polanský. Rozhodčí: Polák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 11:10, navíc Snopek - Polanský oba 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 7615

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít