Hudler má za sebou vítěznou premiéru

Hokejista Detroitu Jiří Hudler má za sebou vítěznou premiéru v letošním ročníku zámořské NHL. Red Wings porazili New Jersey 5:2 a Hudler strávil na ledě přes jedenáct minut. Toronto prohrálo s Los Angeles 1:2, na jediný gól domácích přihrál Tomáš Kaberle. Jeho bratr František zaznamenal v dresu Caroliny také jednu nahrávku a přispěl k výhře Hurikánů v Anaheimu 6:2. V dalších zápasech porazila Philadelphia Calgary 1:0 po nájezdech, San Jose Atlantu 5:3 a St. Louis podlehlo New York Islanders 3:6.

Jiří Hudler

Jiří Hudler | Foto: Hokej.cz

Detroit porazil New Jersey a po dvou porážkách za sebou se opět mohl radovat. Hudler se do statistik zapsal pouze vyloučením za nedovolené bránění na konci první třetiny. Dvakrát se dostal ke střele, ale ani jedna gólmana Devils Scotta Clemmensena neohrozila. Hlavní hvězdou utkání se stal křídelní útočník Red Wings Brendan Shanahan, který dvakrát skóroval a v historických tabulkách se posunul na 15. místo před Mikea Bossyho. Shanahan má na svém kontě 575 branek. Nejblíže má Shanahan teď k Jarrimu Kurrimu, který vstřelil 601 gólů.

Diváci ve Philadelphii viděli poprvé na stadionu Flyers samostatné nájezdy, v nichž domácí porazili Calgary 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral bekhendovou kličkou Mike Richards. Bezbrankový zápas v této sezoně dosud sehrály jen San Jose a Anaheim.

Bratři Kaberleové si v úterních zápasech připsali každý asistenci na gól, ale jejich týmy si vedly rozdílně. Toronto v obraně s Tomášem prohrálo na vlastním ledě s Los Angeles 1:2, naopak Carolina v sestavě s Františkem vyhrála v Anaheimu 6:2. Hvězdou utkání se stal útočník Hurricanes Kevyn Adams, který do poloviny utkání stihl dát tři góly. Adams se stal prvním hráčem od roku 2001, jež úvodních šesti branek v sezoně dosáhl díky hattrickům.

Útočník New York Islanders Mike York dovedl své barvy k výhře 6:3 na ledě St. Louis, když vsítil dvě branky a na další tři přihrál. Na druhý gól mu nahrál obránce Radek Martínek. Hosté vykročili za vítězstvím hned v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Blues se museli obejít bez zraněného českého útočníka Petra Čajánka.

Výsledky úterních zápasů:

Philadelphia - Calgary 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branka: rozhodující sam. nájezd M. Richards
Střely na branku: 37:28
Diváci: 19.542

Toronto - Los Angeles 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 29. Tucker (T. Kaberle) - 4. a 25. D. Brown
Střely na branku: 37:23
Diváci: 19.403

Detroit - New Jersey 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky: 13. a 32. Shanahan, 36. Holmström, 39. Jason Williams, 51. Yzerman - Viktor Kozlov, 29. Parise
Střely na branku: 44:27
Diváci: 20.066

St. Louis - New York Islanders 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)

Branky: 32. Buguniecki, 36. Tkachuk, 53. Gamache - 5. a 17. York (na druhou Martínek), 20. a 39. Parrish, 44. J. Blake, 46. Asham
Střely na branku: 34:23
Diváci: 12.662

Anaheim - Carolina 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)

Branky: 48. R. Niedermayer, 57. Beauchemin - 3., 19. a 31. K. Adams (na druhou F. Kaberle), 38. Hedican, 55. Justin Williams, 58. Staal
Střely na branku: 37:31
Diváci: 13.045

San Jose - Atlanta 5:3 (3:1, 2:2, 0:0)

Branky: 3. Cheechoo, 5. Davison, 13. J. Thornton, 29. Ekman, 33. Preissing - 22. a 40. Marián Hossa, 6. Larsen
Střely na branku: 26:25
Diváci: 15.812