Hudler s Havlátem zářili v utkání pod širým nebem

Čeští hokejisté Jiří Hudler a Martin Havlát patřili k hlavním hvězdám historicky třetího utkání NHL hraného pod širým nebem. Chicago v něm před více než čtyřiceti tisícovkami diváků prohrálo s Detroitem 4:6. V dresu vítězů dal Hudler dva góly a na další přihrál, za Chicago si Havlát připsal tři body za branku a dvě asistence.

Martin Havlát

Martin Havlát | Foto: Miroslav Konvalina

Narozdíl od loňského roku tentokrát hokejistům nesněžilo,na baseballovém stadiónu Wrigley Field byly tři stupně pod nulou. Slavnostní vhazování obstaraly legendy zámořského hokeje. Ted Lindsay, který hrál v minulosti za oba týmy, ale většinu kariéry strávil v Detroitu, a Bobby Hull, jedna z největších hvězd historie Chicaga.

Domácím nestačilo k vítězství ani vedení 3:1 po první třetině. Hned v úvodu druhé části ale snížil Hudler a připsal si tak 100. bod v NHL. O 11 minut později český útočník vyrovnal a obrat dokonal ve 38. minutě Dacjuk. Ve 44. minutě rozhodli Red Wings o své výhře dvěma góly během 17 sekund.

Desátý zápas v řadě vyhráli hokejisté Bostonu. Na Nový rok porazili Pittsburgh 4:2 a dostali se do čela celé NHL. K vítězství pomohl Bruins gólem útočník David Krejčí, který tak bodoval už podesáté za sebou.

Chicago - Detroit 4:6 (3:1, 0:3, 1:2)

Branky: 4. Versteeg (Havlát), 13. Havlát, 20. Eager (Havlát), 60. Keith - 22. a 33. Hudler, 10. Samuelsson, 38. Dacjuk, 44. Rafalski (Hudler), 44. Lebda. Střely na branku: 37:43. Diváci: 40 818

Boston - Pittsburgh 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 5. Krejčí, 10. Axelsson, 33. Lucic, 60. Savard - 3. Jeffrey, 47. Fedotěnko. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17.565

Toronto - Buffalo 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 49. Mitchell - 27. a 32. Pominville (na první Špaček), 30. a 46. D. Roy. Střely na branku: 28:20. Diváci: 19.175

Washington - Tampa Bay 7:4 (3:0, 1:3, 3:1)

Branky: 4. Collins, 9. Steckel, 19. M. Green, 23. Bradley, 49. Gordon, 53. Clark, 59. Ovečkin - 21. a 40. Lecavalier (na obě Prospal), 23. Malone, 53. Recchi. Střely na branku: 35:27. Diváci: 18.277

Nashville - Vancouver 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 28. Peverley (Bonk) - 8. Öhlund, 56. Jaffray. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.502