Huleš pojede v Brně dokonce dvěstěpadesátky

Český motocyklový jezdec Jaroslav Huleš se nakonec přece jen zúčastní Velké ceny České republiky v Brně. V neděli však nebude stát na startu v barvách týmu Matteoni ve třídě do 125 ccm. Domluvil se totiž na spolupráci do konce sezóny s týmem Dark Dog Yamaha Kurz a přesedlá do dvěstěpadesátek. V německé stáji nahradí Japonce Tara Sekigučiho. "V neděli se v týmu pana Kurze uvolnilo místo, a protože jsme s Jardou již delší dobu jednali o angažmá v příští sezóně, začali jsme řešit jeho okamžitý start," uvedl manažer týmu Josef Liška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cíl | Foto: Česká pojišťovna

Huleš přitom před několika dny ukončil oficiálně se zdravotních důvodů své letošní angažmá v týmu Matteoni v nejslabší třídě. Kvůli nespecifikovaným problémům s krční páteří a bolestem hlavy nestartoval v britském Doningtonu ani na Sachsenringu v Německu. "Víme, že to je za určitých okolností risk, ale Jarda byl společně s panem Kurzem na okruhu u lékaře. Podle doktora se udiví, jak na tom bude, až se znovu projede na motorce," podotkl Liška.

Huleš zatím na závodním motocyklu svého nového týmu neseděl a do brněnské Velké ceny vstoupí s největší pravděpodobností bez jakéhokoliv testování. S yamahou se projede až při volném tréninku. "Je to obrovská šance a pokud nebude mít Jarda zdravotní problémy, bude za tým jezdit do konce sezóny," dodal Liška.

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme