Hvězdy z Dallasu vyhnaly Vokouna z branky

Hokejisté Dallasu zvítězili v zápase zámořské NHL nad Nashvillem 7:3. Český brankář Tomáš Vokoun se po šesté inkasované brance nechal vystřídat a utkání dochytal Chris Mason. Predátorům nepomohl ani gól Marka Židlického, který jej posunul do čela bodování obránců celé NHL. První domácí porážku utrpěli newyorští Rangers. S Coloradem prohráli 2:3 v prodloužení. Za hosty si po jedné asistenci připsali Milan Hejduk a Martin Škoula. Naopak ani trefa Václava Prospala nepomohla Anaheimu na ledě Chicaga. Mighty Ducks prohráli 1:3.

NHL

NHL

Tomáš Vokoun si připsal dvaadvacet zákroků a vydržel v brance Nashvillu do 46. minuty, kdy ho potřetí v zápase překonal Bill Guerin. Autor hattricku přidal ještě jednu nahrávku a stal se tak hrdinou večera. Pro Guerina to byl už druhý hattrick za poslední týden. Minulou středu vstřelil tři góly Calgary. Marek Židlický snižoval po přihrávce dalšího Čecha Martina Erata na 1:3. Díky této brance se doatal na první místo v kanadském bodování obránců NHL, o které se dělí spolu se Slovákem Lubomírem Višňovským z Los Angeles.

Výsledky:

New York Rangers - Colorado 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 7. Holík, 25. Messier - 47. Brigley (Škoula), 51. Tanguay (Hejduk), 62. Skrastins. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18.200

Carolina - Toronto 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky: 51. Francis - 2. Sundin, 5. Klee. Střely na branku: 25:18. Diváci: 11.917

Atlanta - San Jose 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)

Branky: 23. Cowan, 55. Vjačeslav Kozlov - 14. Hannan, 58. Sturm. Střely na branku: 26:35. Diváci: 12.320

Chicago - Anaheim 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 14. Sullivan, 15. Nichol, 44. Calder - 47. Prospal. Střely na branku: 25:30. Diváci: 11.678

Dallas - Nashville 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Branky: 2., 32. a 46. Guerin, 9. Modano, 23. Morrow, 45. N. Kapanen, 50. Arnott - 27. Židlický (Erat), 36. Timonen, 60. Walker. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.194. V brance Nashvillu odehrál Tomáš Vokoun 46 minut, kryl 16 střel.