Inspekce hledá překupníky vstupenek

Zátah na překupníky vstupenek na hokejový šampionát včera zahájila Česká obchodní inspekce ve spolupráci s policií. Kontroloři se vmísili mezi zájemce o vstupenky před Sazka arénou a snažili se přistihnout lidi, kteří lístky prodávali až za několikanásobek původní hodnoty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahájení MS v hokeji 2004 | Foto: Michal Kamaryt

Mluvčí České obchodní inspekce Miloslava Fléglová zatím Radiožurnálu konkrétní výsledky razie prozradit nechtěla s ohledem na další akce. "Šampionát bude trvat delší dobu a jsou zkušenosti s tím, že ta největší aktivita překupníků vrcholí až před těmi finálovými zápasy. V této souvislosti bych také chtěla upozornit, že riziko, že riziko, že koupí předražené vstupenky, není jediné. Může se jim také stát, že lístky budou falešné, tak jak k tomu už došlo."

A jaké postihy černým prodejcům hrozí. "Při zjištění, že dochází k tomuto nedovolenému podnikání a předražování vstupenek, což je v rozporu se zákonem o ochraně spotřebitele, hrozí sankce až do výše 1 miliónu korun."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme