Itálii zajistila postup penalta v nastaveném čase

Fotbalisté Itálie porazili v osmifinále mistrovství světa v Kaiserslauternu Austrálii 1:0. Vítězný gól dal až v páté minutě nastavení Totti z penalty. Italové hráli od 51. minuty v deseti bez vyloučeného Materazziho.

Austrálie - Itálie

Austrálie - Itálie | Zdroj: ČTK

Výsledek:

Itálie - Austrálie 1:0 (0:0)

Branka: 90+5. Totti z pen. Rozhodčí: Cantalejo - Carrasco, Hernandez (všichni Šp.). ŽK: Grosso, Gattuso, Zambrotta - Grella, Cahill, Wilkshire. ČK: 51. Materazzi (It.). Diváci: 46.000 (vyprodáno).

Itálie: Buffon - Zambrotta, Cannavaro, Materazzi, Grosso - Gattuso, Pirlo, Perrotta - Del Piero (75. Totti) - Gilardino (46. Iaquinta), Toni (55. Barzagli). Trenér: Lippi.

Austrálie: Schwarzer - Moore, Neill, Chipperfield - Wilkshire, Grella, Cahill, Culina - Sterjovski (81. Aloisi), Bresciano - Viduka. Trenér: Hiddink.