Italové Simoni a Sgambelluri na Giru skončili

Na start dnešní dvanácté etapy závodu Giro d'Italia z Campobassa do Chieti (200 km) nenastoupil domácí cyklista Gilberto Simoni, který měl v dubnu pozitivní dopinkový nález na metabolity kokainu. Za rozhodnutím stojí vedení jezdcovy stáje Saeco. V závodu nepokračuje ani další Ital Roberto Sgambelluri z týmu Mercatone Uno, který měl pozitivní test už na startu Gira.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peloton | Foto: Jan Rosenauer

Třicetiletý Simoni byl pozitivně testován během dubnového závodu Kolem Trentina. V souvislosti s vyšetřováním distribuce dopinku mezi cyklisty ho vyslýchala dvě hodiny policie z jeho rodného Trenta. Sám cyklista se však brání a tvrdí, že nic zakázaného vědomě nevzal. Kokain se podle jezdcova vysvětlení používá jako anestetikum k lokálnímu umrtvení. Na Giru Simonimu dosud patřila průběžná třetí pozice. V případě Simoniho a Sgambelluriho jde už o druhého a třetího vyloučeného závodníka z letošního ročníku Gira. Vyřazení podezřelých závodníků ze startovního pole doporučil při vzájemné schůzce s vedením obou týmů ředitel závodu Carmine Castellano.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme