Italský deník tentokrát o ubytování olympioniků

Poprvé nebydlí při Olympijských hrách všichni sportovci v jedné olympijské vesnici. Kvůli tomu, že zejména lyžařská sportoviště jsou hodně daleko od Turína, museli Italové vybudovat vesnice 3 - v Turíně, Sestriere a v Bardonecchii. Asi nejvíce stížností od sportovců zaznamenali zatím pořadatelé na tu v Sestriere. Téma pro redaktorku Radiožurnálu Hanu Hikelovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijská vesnice | Foto: Hana Hikelová
Přehrát

00:00 / 00:00

Zimní olympijské hry 2006 Turín. Italský deník tentokrát o ubytování olympioniků

Stěžují si hlavně Rusové. A to od začátku olympiády. Podle dnešních italských novin jim teď nejvíce vadí jídlo. Ruský bobista Alexander Zubkov dokonce řekl, že se nedá jíst, není čerstvé a že řada jeho kolegů už měla z jídla ve vesnici i střevní problémy. K tomuto jejich protestu se ale zatím nikdo nepřidal, naopak třeba Američané si italskou kuchyni nemůžou vynachválit. Rusové ale také kritizují výběr nábytku v olympijských vesnicích. Hlavně postele jsou podle nich moc krátké.

I náš krasobruslař Tomáš Verner, říkal, když jsem se za ním vydala do olympijské vesnice v Turíně., že i on zaznamenal stížnosti Rusů na ubytování, stejně jako oni si stěžují i někteří sjezdaři. Je zvláštní, že hokejisté z NHL jsou naprosto v klidu.

Tomáš Verner, který má sice po závodě, se v Turíně zdrží do úterka. Přes den většinou trénuje - přece jen letošní sezóna olympiádou nekončí a za dveřmi je Mistrovství světa v krasobruslení. Nenechává si ale ujít hokejové zápasy české reprezentace a za hokejisty se byl podívat i včera večer ve vesnici.

Tomáš Verner se dnes kromě večerního hokeje chystá také do centra Turína. Na olympijskou noc. Od 17 hodin odpoledne do 5 do rána totiž budou otevřeny všechny bary, restaurace, muzea, výstavy, hudební kluby a diskotéky. A vstupné se nebude platit vůbec nikde. Podle odhadů turínské radnice dorazí do centra města až 1 milion lidí.

Hana Hikelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme