Ivan Hlinka už není trenérem Pittsburghu

Trenér Ivan Hlinka doplatil na katastrofální vstup hokejistů Pittsburghu do nové sezóny NHL a vedení klubu ho odvolalo z funkce. Mužstvo povede jeho dosavadní asistent Rick Kehoe. Hokejisté Pittsburghu, které Hlinka trénoval jednu sezónu, prohráli čtyřikrát v řadě a mají nejhorší bilanci ze všech týmů NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokej

"Mužstvu se nedařilo, čtyřikrát prohrálo, takové řešení situace se dalo čekat " řekl Ivan Hlinka. V roli asistenta trenéra v mužstvu Pittsburghu kouč vítězů olympijských her 1998 v Naganu nezůstane.

"Ivan je skvělý hokejový odborník," připustil manažer Graig Patrick a dodal, že s ním v Pittsburghu stále počítají v jiné funkci.

Hlinka začínal v týmu Pittsburghu svou druhou sezonu v roli hlavního kouče. V minulém ročníku dotáhl mužstvo až do semifinále Stanley Cupu a dosáhl jeden z nejlepších výsledků za poslední roky. Pro tuto sezonu ale ztratil útočníka Jaromíra Jágra, čímž se kádr velmi oslabil.

Někdejší výborný centr, jenž dovedl českou reprezentaci k opěvovanému vítězství při olympijských hrách v Naganu, se stal teprve druhým Evropanem, který získal roli hlavního trenéra ve slavné NHL. Kromě něj šéfoval mužstvu ještě Fin Alpo Suhonen, ten ale kvůli zdravotním patáliím místo v Chicagu musel opustit.

Podle agentury AP měl Hlinka stále problémy s angličtinou, nebyl schopen dostatečně komunikovat s hráči. Tento problém hrál podle manažera Patricka důležitou roli při rozhodování Hlinku vyhodit, tím hlavním důvodem byly ale zoufalé výsledky týmu v dosavadním průběhu NHL. "Ze čtyř zápasů máme čtyři porážky. Nemůžeme si dovolit, aby to tak pokračovalo," řekl Patrick.

Jeden z nejmenovaných hráčů listu The Post Gazette popsal Hlinkovy potíže s angličtinou: "Totální chaos. Než si Hlinka srovná, jak to říct, tak je pozdě. V tu chvíli už je třeba dát hráčům jiné instrukce," řekl hokejista Pittsburghu po prohraném zápase s New York Islanders.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme