Ivan Hlinka už není trenérem Pittsburghu

Trenér Ivan Hlinka doplatil na katastrofální vstup hokejistů Pittsburghu do nové sezóny NHL a vedení klubu ho odvolalo z funkce. Mužstvo povede jeho dosavadní asistent Rick Kehoe. Hokejisté Pittsburghu, které Hlinka trénoval jednu sezónu, prohráli čtyřikrát v řadě a mají nejhorší bilanci ze všech týmů NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokej

"Mužstvu se nedařilo, čtyřikrát prohrálo, takové řešení situace se dalo čekat " řekl Ivan Hlinka. V roli asistenta trenéra v mužstvu Pittsburghu kouč vítězů olympijských her 1998 v Naganu nezůstane.

"Ivan je skvělý hokejový odborník," připustil manažer Graig Patrick a dodal, že s ním v Pittsburghu stále počítají v jiné funkci.

Hlinka začínal v týmu Pittsburghu svou druhou sezonu v roli hlavního kouče. V minulém ročníku dotáhl mužstvo až do semifinále Stanley Cupu a dosáhl jeden z nejlepších výsledků za poslední roky. Pro tuto sezonu ale ztratil útočníka Jaromíra Jágra, čímž se kádr velmi oslabil.

Někdejší výborný centr, jenž dovedl českou reprezentaci k opěvovanému vítězství při olympijských hrách v Naganu, se stal teprve druhým Evropanem, který získal roli hlavního trenéra ve slavné NHL. Kromě něj šéfoval mužstvu ještě Fin Alpo Suhonen, ten ale kvůli zdravotním patáliím místo v Chicagu musel opustit.

Podle agentury AP měl Hlinka stále problémy s angličtinou, nebyl schopen dostatečně komunikovat s hráči. Tento problém hrál podle manažera Patricka důležitou roli při rozhodování Hlinku vyhodit, tím hlavním důvodem byly ale zoufalé výsledky týmu v dosavadním průběhu NHL. "Ze čtyř zápasů máme čtyři porážky. Nemůžeme si dovolit, aby to tak pokračovalo," řekl Patrick.

Jeden z nejmenovaných hráčů listu The Post Gazette popsal Hlinkovy potíže s angličtinou: "Totální chaos. Než si Hlinka srovná, jak to říct, tak je pozdě. V tu chvíli už je třeba dát hráčům jiné instrukce," řekl hokejista Pittsburghu po prohraném zápase s New York Islanders.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme