Jágr byl u obou gólů, Caps přesto prohráli

Zámořská Národní hokejová liga pokračovala v noci na dnešek dvěma zápasy. Anaheim zvítězil nad Coloradem 3:2, když druhou branku Kačerů vsítil český útočník Petr Sýkora - jednu asistenci v dresu poražených zaznamenal Radim Vrbata. Gól a přihrávku si ve druhém utkání připsal do osobních statistik kapitán Washingtonu Jaromír Jágr. Ani to ale Capitals nestačilo k bodovému zisku - Dallas potvrdil svou letošní formu a zvítězil díky dvěma trefám DiMaia 5:2.

Jaromír Jágr

Anaheim o svém vítězství rozhodl až 11 sekund před koncem prodloužení, když se trefil Andy McDonald. Akce začala u Ruslana Saleje, jehož střelu z pravého kruhu gólman Colorada David Aebischer ještě vyrazil, McDonald se však dostal k dorážce a zavěsil nad lapačku coloradského brankáře. Petr Sýkora vstřelil svůj první gól za Anaheim, když dostal od Adama Oatese přihrávku zpoza branky a propálil shluk hráčů i Aebischerovy betony. Sýkorův protihráč Radim Vrbata zase připravil pro Joe Sakica jeden z jeho dvou gólů. Vrbata zavezl puk od vlastní modré až do levého kruhu v útočném pásmu, kde jej přenechal Sakicovi a ten se trefil k levé tyči.

Dallas přehrál na domácím ledě Washington 5:2, když dvakrát skóroval Rob DiMaio a Mike Modano zaznamenal tři asistence. Zápas nevyšel brankáři Capitals Craigu Billingtonovi, který pustil tři góly ze sedmi střel a byl už v 11. minutě první třetiny vystřídán Olafem Kölzigem. O vítězi utkání bylo již v tu chvíli prakticky rozhodnuto, i když Jágr poté, co asistoval na první gól hostů, snížil ve druhé třetině na 2:3. Jenže už ve 4. minutě závěrečné třetiny zvýšil Dallas druhým DiMaiovým gólem na 4:2 a výsledek zpečetil při power play Washingtonu gólem do prázdné branky Jere Lehtinen.

Dallas - Washington 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky: 11. a 44. DiMaio, 4. Guerin, 6. Sydor, 60. Lehtinen - 7. Halpern (Jágr), 37. Jágr.
Střely na branku: 30:28.
Diváci: 18.532.

Anaheim - Colorado 3:2 pr. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. Čistov, 23. Sýkora, 65. McDonald - 10. a 51. Sakic (na druhou Vrbata).
Střely na branku: 27:24.
Diváci: 12.838.

V čele kanadského bodování se stále drží kapitán a spolumajitel Pittsburghu Mario Lemieux. Sedmatřicetiletý centr nasbíral v pěti zápasech jedenáct bodů za čtyři branky a sedm asistencí. Druhý zůstal jeho spoluhráč z útoku Alexej Morozov, který si připsal deset bodů za pět gólů a stejný počet přihrávek. Deset bodů má na kontě i třetí Alexander Mogilnyj z Toronta. Český útočník Jaromír Jágr z Washingtonu má na kontě sedm bodů za čtyři branky a tři asistence, což ho řadí na patnácté místo. Dvacátý je Václav Prospal z Tampy Bay, jenž si připsal rovněž sedm bodů za dva góly a pět přihrávek.

Roman Čechmánek z Philadelphie odchytal ve čtyřech zápasech 250 minut, inkasoval 11 branek, průměr má 2,64 branky na zápas a úspěšnost zákroků 89,7 procent. Tomáš Vokoun z Nashvillu pak odchytal ve dvou zápase 127 minut, inkasoval šest branek, průměr má 2,83 branky na zápas a úspěšnost zákroků 87,5 procent. Roman Turek z Calgary odchytal v pěti zápasech 304 minut, inkasoval 15 branek, průměr má 2,96 branky na zápas a úspěšnost zákroků 89,8 procent. Konečně atlantský Milan Hnilička odchytal v čtyřech zápasech 200 minut, inkasoval 16 branek, průměr má 4,80 branky na zápas a úspěšnost zákroků 87,5 procent.