Jágr dal vítězný gól Washingtonu proti New Jersey

Hokejista Jaromír Jágr byl autorem vítězného gólu Washingtonu v utkání zámořské NHL proti New Jersey. Capitals vyhráli doma 3:2. Za hosty dvakrát přihrával Patrik Eliáš. Martin Hejduk vstřelil jedinou branku Colorada, které podlehlo Philadelphii 1:2 v prodloužení. Gól si připsal i Josef Vašíček v dresu Caroliny, ta nestačila na Atlantu 3:5. Václav Prospal z Tampy Bay zase skóroval do branky Bostonu, jeho tým se radoval z výhry 5:2. Calgary s jednou trefou Petra Buzka prohrálo s Torontem 3:4.

Jaromír Jágr | Foto: Jiří Fisher

V brance Atlanty exceloval český brankář Milan Hnilička. V utkání proti Carolině vychytal své první letošní vítězství, Atlanta zvítězila 5:3. Hnilička, kterého při zranění Byrona Dafoea klub povolal z farmy v Chicagu, pochytal 35 střel a především díky bezchybnému výkonu ve druhé a třetí třetině byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Výsledky pátečních zápasů severoamerické NHL:

Ottawa - Montreal 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 18. Chára (Havlát), 60. Fisher (Havlát), 61. Hossa (Bonk, K. Rachůnek) - 37. a 38. Perreault. Střely na branku: 39:12

Washington - New Jersey 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 20. Konowalchuk, 37. Bondra, 38. Jágr - 42. Langenbrunner (Eliáš), 54. Brylin (Eliáš). Střely na branku: 17:31

Carolina - Atlanta 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Vašíček (Hlaváč, J. Svoboda), 9. A. Ward (Hlaváč), 17. O'Neill - 14. a 59. Kovalčuk (na druhou F. Kaberle a Štefan), 15. Heatley, 21. Štefan, 44. Tapper. Střely na branku: 38:28

Tampa Bay - Boston 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 28. a 51. Modin, 14. Andreychuk, 49. St. Louis, 56. Prospal - 31. Goren, 35. G. Murray. Střely na branku: 26:34

Florida - Dallas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 22. a 57. Lehtinen, 4. Malhotra, 46. Young. Střely na branku: 23:29

Colorado - Philadelphia 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 44. Hejduk - 56. Roenick, 62. Desjardins. Střely na branku: 35:28

Calgary - Toronto 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 18. Buzek, 28. Iginla, 37. J. Wright - 42. a 57. Höglund, 13. Sundin (T. Kaberle), 36. Fitzgerald (Reichel). Střely na branku: 27:26

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít