Jágr dovedl Rangers k výhře nad Devils

Hokejistovi Jaromíru Jágrovi se vydařil zápas proti New Jersey. Kapitán New York Rangers skóroval dvakrát během 26 sekund a výrazně se podílel na výhře 3:2. Souboj dvou českých kapitánů Jágra a Patrika Eliáše v dresu Devils sledoval přímo v hledišti Madison Square Garden bývalý český prezident Václav Havel.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Jezdci přitom po dvou třetinách prohrávali 0:2 a navíc v první třetině jen třikrát prověřili brankáře New Jersey Martina Brodeura. pouhé Na druhém gólu se podílel i Eliáš, jehož střelu tečoval za záda domácího brankáře Henrika Lundqvista Brian Gionta. Jenže Devils přišli o dobře rozehraný zápas během dvou minut. Ve 43. minutě vzal osud zápasu do svých rukou Jágr, dvakrát pokořil Brodeura a vyrovnal. O chvíli později přidal další trefu Brendan Shanahan.

Ve výborných výkonech pokračuje brankář Dominik Hašek. Gólman Detroitu si ve Vancouveru připsal 18 úspěšných zákroků a pomohl k výhře Red Wings 3:2. Detroit tak zvítězil podeváté v řadě. Haškova neprůstřelnost skončila po 181 minutách a 17 sekundách, což je nejdelší období bez obdržené branky v jeho zámořské kariéře. Překonal ho až Henrik Sedin při přesilové hře.

Čeští obránci Zbyněk Michálek a Martin Škoula se zapsali asistencemi do statistik utkání Phoenix - Minnesota. Z vítězství se mohl radovat ale jenom jeden, a tím se stal nakonec Michálek, když Coyotes zdolali hráče Wild 4:3. Hokejisté Minnesoty přitom dvakrát v zápase vedli. Nejprve o dva a následně o jeden gól, domácí s nimi však vždy dokázali srovnat krok a nakonec i vsítit vítěznou branku.

Skvělou formu si drží druhý nejlepší hráč minulého týdne NHL Miikka Kiprusoff z Calgary. Finský gólman vychytal své třetí čisté konto v letošní sezoně a Flames doma přehráli St. Louis 3:0.

New York Rangers - New Jersey 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky: 43. a 43. Jágr (u první Rachůnek), 44. Shanahan (Rozsíval) - 10. Langenbrunner, 36. Gionta (Eliáš). Střely na branku: 24:22. Diváci: 18.200

Phoenix - Minnesota 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 24. a 48. Perreault (u druhé Z. Michálek), 33. a 56. Saprykin - 2. Demitra, 22. Parrish (Škoula), 47. Walz. Střely na branku: 34:29. Diváci: 12.002

Vancouver - Detroit 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 28. H. Sedin, 42. Bieksa - 25. Filppula, 42. Zetterberg, 47. Franzén
Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 20 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zákroků měl 90 procent
Střely na branku: 20:33. Diváci: 18.630

Calgary - St. Louis 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 4. Langkow, 42. Huselius, 57. Ference. Střely na branku: 23:24. Diváci: 19.289