Jágr je zdravý, Tomáš Kaberle úspěšný ve střelbě

Český obránce Tomáš Kaberle vzal do svých rukou vývoj utkání zámořské NHL mezi Pittsburghem a Torontem. Nejprve se sice podepsal pod dvě inkasované branky svého kanadského zaměstnavatele, nakonec však přesnou střelou ve třetí minutě prodloužení rozhodl o vítězství hostů 3:2.

Spokojený Tomáš Kaberle | Foto: Miroslav Konvalina

Z výhry v prodloužení se radoval také Boston, který porazil Washington v poměru 4:3. Také ve dvou dalších úterních utkáních byli úspěšnější hosté. Dallasu k ničemu nebyla branka Jaroslava Svobody, která nakonec jen zmírnila porážku s Detroitem. Nashville s Tomášem Vokounem v brance a Markem Židlickým mezi gólovými nahravači si veze všechny tři body z kanadského města Calgary.

K dnešnímu derby proti New Yorku Islanders už by měl nastoupit útočník konkurenčních Rangers Jaromír Jágr. Ten se v pondělí srazil s protihráčem z Ottawy a kvůli tomuto otřesu zápas nedohrál. Jeho zranění však nebylo nijak vážné a Jágr už včera se svými spoluhráči trénoval.

Úterní zápasy NHL:

Washington - Boston 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Biron, 37. C. Clark, 52. Ovečkin - 26. G. Murray, 52. Sturm, 53. Samsonov, 63. Stuart. Střely na branku: 18:43. Diváci: 14.871.

Pittsburgh - Toronto 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 28. Recchi, 53. Ouellet - 29. Chavanov, 40. Sundin, 63. T. Kaberle. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.132.

Dallas - Detroit 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Svoboda - 9. Samuelsson, 25. Zetterberg, 49. Holmström, 60. Maltby. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.584.

Calgary - Nashville 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky: 6. Nilson, 20. Phaneuf, 38. Huselius - 28. Hall (Židlický), 35. Fiddler, 49. Smithson, 54. Upshall. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas. Střely na branku: 26:40. Diváci: 19.289.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít