Jágr nastoupil po pauze a přihrál na gól v prodloužení

Jaromír Jágr nastoupil po šestizápasové pauze způsobené zraněním zápěstí v zámořské NHL a v prodloužení přihrál na rozhodující branku. Své šance na setrvání na posledním postupovém místě ve Východní konferenci značně posílili New York Islanders. Porazili Chicago na jeho ledě, i díky čtyřem brankám Alexeje Jašina, vysoko 9:2 a městským rivalům Rangers zřejmě nebude k postupu do play-off stačit ani skvělý finiš.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Nejlepší tým soutěže Ottawa remizoval s Coloradem, když obě dvě branky "Senátorů" vstřelili čeští hráči. Shodně po dvou gólových asistencích si připsali Češi Vašíček, Tomáš Kaberle a Martínek. Skóroval Robert Lang a hodně produktivní nováček Tomáš Kůrka. Souboj české golmanské školy dlouho vyzníval bezbrankově, ale v poslední desetiminutovce dostali Tomáš Vokoun i Roman Čechmánek po jedné brance.

Hodně zajímavý zápas se hrál v Los Angeles. Po normální hrací době byl stav nerozhodný 1:1, když o góly se postarali na domácí straně Jaroslav Modrý a za hosty z Columbusu Jaroslav Špaček. "Králové" vsadili v nastaveném čase vše na jednu kartu, odvolali při přesilovce brankáře a hráli 5 na 3. Jedině vítězství by jim totiž zachovalo teoretickou naději na play-off, jenže do prázdné branky inkasovali a podle zámořským pravidel při power-play v prodloužení jim byl odebrán i bod za remízu v šedesáti minutách.

Výsledky:

Ottawa - Colorado 2:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 22. Havlát, 60. Varaďa - 38. R. Blake, 60. Tanguay. Střely na branku: 39:20. Diváci: 18.036.

Carolina - Toronto 3:3 po prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Kůrka (Vašíček), 39. Ward, 60. O'Neill (Vašíček) - 4. Sundin (T. Kaberle), 9. Mogilnyj, 49. Nolan (T. Kaberle). Střely na branku: 31:22. Diváci: 16.262.

Detroit - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 2. Larionov, 22. Fjodorov, 41. Zetterberg, 50. Holmström. Střely na branku: 33:18. Diváci: 20.058.

Montreal - Washington 3:4 v prodl. (1:0, 0:0, 2:3 - 0:1)
Branky: 19. Kilger, 46. Zedník, 51. Audette - 43. Lang, 48. Zubrus, 57. Berezin (Lang), 64. Boumedienne (Jágr). Střely na branku: 26:31. Diváci: 21.273.

Los Angeles - Columbus 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 29. Modrý (Žižka) - 43. Špaček, 65. Cassels. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.493.

Vancouver - Dallas 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Branky: 20. Morrison, 45. Näslund (Malík), 53. Bertuzzi - 44. a 56. Young, 27. Arnott, 37. Zubov. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.514.

Nashville - Philadelphia 1:1 po prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 59. Eaton - 52. Handzuš. Střely na branku: 21:43. Diváci: 16.247.

Chicago - New York Islanders 2:9 (0:4, 2:1, 0:4)
Branky: 28. a 28. Radulov - 3., 20., 43. a 43. Jašin (na čtvrtou Martínek), 2. Parrish, 7. Papineau, 24. Kvaša, 43. Scatchard, 54. Asham (Martínek). Střely na branku: 23:29. Diváci: 11.903.