Jágr přenechal gólový zápis Martinu Strakovi

Hokejisté New Yorku Rangers, již jistí postupující do vyřazovací části NHL, vyhráli v noci na dnešek městské derby s Islanders 3:1. Na porážku v první třetině zareagoval v první minutě druhé části hry Petr Průcha, který vybídl Immonena k vyrovnání. Zbylé dva góly domácích vstřelil český útočník Martin Straka. Za autora Strakovy první branky přitom hlasatel nejprve označil Jaromíra Jágra, pro něhož by to byl 53. gól sezóny, čímž by překonal klubový rekord Adama Gravese v počtu nastřílených branek za jednu sezónu. Jágr však po skončení druhé třetiny oznámil rozhodčím, že Strakovu střelu netečoval, a jeho jméno poté ze střelecké listiny zmizelo.

Martin Straka

Martin Straka | Foto: Hráči NHL

Z domácích mužstev včera kromě New Yorku Rangers zvítězily ještě Boston, Minnesota a Tampa Bay - všechna po samostatných nájezdech. Více se dařilo hostujícím celkům. Na soupeřově ledě si s chutí zastříleli a tři body uzmuli hráči Montrealu, Nashvillu, Dallasu i San Jose.

Za Nashville tentokrát nenastoupil Tomáš Vokoun, který je zraněný. Čisté konto v Saint Louis proto udržel jeho zászupce Chris Mason. Kromě zmíněných Čechů v noci na dnešek bodovali ještě Jan Bulis, Václav Prospal, Robert Holík a Václav Varaďa.

Čtvrteční zápasy NHL:

Boston - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Czerkawski, 36. Murray, rozh. nájezd Boyes - 22. Ponikarovskij, 60. Sundin. Střely na branku: 27:33. Diváci: 13.260.

New York Rangers - New York Islanders 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 40. a 49. Straka, 21. Immonen (Průcha) - 11. Šatan. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18.200.

Ottawa - Montreal 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 26. a 53. Heatley, 7. Meszároš (Varaďa) - 2. Dandenault, 27. Ribeiro, 33. Higgins, 41. Koivu, 46. Bulis. Střely na branku: 47:32. Diváci: 19.929.

Tampa Bay - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Craig (Prospal), 40. St. Louis, rozh. nájezd Richards - 32. Kozlov (Holík), 60. Kovalčuk. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.901.

St. Louis - Nashville 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Timonen, 36. Weber, 46. Kariya. Střely na branku: 18:30. Diváci: 14.229.

Minnesota - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Veilleux, rozh. nájezd Rolston - 21. Smyth. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18.568.

Anaheim - Dallas 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky: 9. R. Niedermayer, 20. McDonald, 39. Lupul - 29. a 60. Kapanen, 13. Hagman, 24. J. Jokinen, 25. Miettinen. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.174.

Los Angeles - San Jose 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 4. a 40. Cheechoo, 50. S. Thornton, 51. J. Thornton, 58. Bernier. Střely na branku: 14:34. Diváci: 18.118.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít