Jágr s Holíkem dovedli Rangers k vítězství

Hokejisté New Yorku Rangers přerušili sérii tří porážek v řadě a v pondělním zápase zámořské NHL porazili Vancouver 4:3. Jaromír Jágr jednou skóroval a přihrával, Robert Holík se trefil dvakrát a Martin Ručinský si připsal jednu asistenci.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Jágr se tentokrát od začátku utkání postavil do útoku s Holíkem a Ručinským a právě tato řada zařídila tři ze čtyř branek Rangers. Holík s Jágrem byli navíc na ledě i při brance Kovaljova při přesilovce. Vítězství se rozhodně nerodilo lehce. Canucks se v deváté minutě ujali vedení, o dvě minuty později Jágr vyrovnal. Ve druhé třetině se Holík s Kovaljovem postarali o dvoubrankové vedení domácích. Vancouver však jejich náskok v poslední části smazal. O výhře tak rozhodl až dvě minuty před koncem Holík.

Také v duelu mezi Phoenixem a Columbusem, který skončil nerozhodně 3:3, byli vidět čeští útočníci. V dresu domácích se gólem a nahrávkou blýskl Jan Hrdina, stejnou bilanci zaznamenal na straně Blue Jackets David Výborný. Svou branku vstřelil z trestného střílení a uchoval si tak stoprocentní bilanci při nájezdech. V zámořské kariéře proměnil třetí penaltu.

Hokejisté Anaheimu nemají cesty do Edmontonu příliš v lásce. V kanadském městě nevyhráli už pět let a nepovedlo se jim to ani tentokrát. Domácí Oilers porazili kalifornský tým 2:1 v prodloužení. U vítězné branky Jaretta Stolla v první minutě nastaveného času asistoval Radek Dvořák. Na jediný gól Mighty Ducks nahrával Václav Prospal.

Hokejistům Tampy stačily dvě minuty k otočení skóre v utkání na ledě Philadelphie. Úvodní branku sice vstřelil domácí Michal Handzuš ve třiadvacáté minutě, ale už za další dvě minuty vyrovnal svým dvanáctým letošním gólem obránce Blesků Pavel Kubina. Za další dvě minuty rozhodl o výhře hostů Fedotěnko.

St. Louis prodloužili svou sérii bez výhry už na sedm zápasů, když prohráli v Minnesotě 0:4. Dva góly týmu, na jehož ledě se bude o víkendu konat letošní Utkání hvězd, vstřelil Wes Walz. Bluesmani jsou v současné době devátí, jedno místo za postupující osmičkou.

Výsledky:

New York Rangers - Vancouver 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky: 32. a 58. Holík (na první Jágr), 11. Jágr (Ručinský), 40. Kovaljov - 9. Morrison, 43. Näslund, 50. Bertuzzi. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.965

Philadelphia - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 23. Handzuš - 27. Kubina, 29. Fedotěnko. Střely na branku: 19:18. Diváci: 19.048

Minnesota - St. Louis 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. a 44. Walz, 10. Žoltok, 27. Dupuis. Střely na branku: 20:24. Diváci: 18.064

Edmonton - Anaheim 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 4. Moreau, 61. Stoll (Dvořák) - 15. Lupul (Prospal). Střely na branku: 28:20. Diváci: 16.183

Phoenix - Columbus 3:3 (2:1, 0:1, 1:1)

Branky: 2. Hrdina, 7. Nagy (Hrdina), 42. Sillinger - 14. a 54. Eriksson (na druhou Výborný), 22. Výborný. Střely na branku: 32:29. Diváci: 12.291