Jágr s Langem na Los Angeles nestačili

Čeští hokejisté Jaromír Jágr a Robert Lang se po jednozápasové pauze opět zapsali do statistik v utkání zámořské NHL, ale Washingtonu tentokrát nepomohli. Capitals si odvezli z Los Angeles prohru 3:7. Lang jednou skóroval a Jágr dvakrát přihrával. V dresu domácích se dařilo Martinu Strakovi, který si připsal gól a asistenci. Brankář Kings Roman Čechmánek pochytal třicet střel hostů.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Capitals přitom vedli po pěti minuátách utkání už 2:0 po trefách Sergeje Gončara a Roberta Langa, na které přihrávali Jaromír Jágr s Peterem Bondrou. Na konci úvodní dvacetiminutovky však snížil další český hokejista Martin Straka a načal tak obrat v zápase. Ve druhé třetině vstřelili Králové další tři branky a dostali se do dvougólového vedení. Washington stačil už jen snížit na 3:4. V závěrečné části hry se domácí prosadili ještě třikrát a uzavřeli skóre na 7:3. Dvěma góly se na výhře podílel také slovenský útočník Žigmund Pálffy.

Hokejistům New Jersey se v Ottawě podařil dokonalý obrat. Senátoři vedli od třetí minuty gólem Daniela Alfredssona, na který nahrávali Radek Bonk s Martinem Havlátem, a těsný náskok 1:0 si drželi ještě dvě minuty před koncem utkání. Devils ale vyrovnali 77 sekund před závěrečnou sirénou, když střelu Patrika Eliáše tečoval Scott Niedermayer. Vítězný gól vstřelil Martinu Pruskovi osmnáct vteřin před koncem Brian Gionta. Prusek si připsal osmnáct úspěšných zásahů.

Po šesti výhrách v řadě se tentokrát Nashville vracel domů s prázdnou. Na ledě St. Louis prohrál 1:4, když tři branky Blues zařidil útok Danton, Čajánek, Rycroft. Poslední jemnovaný skóroval dvakrát, Danton jednou a Petr Čajánek zaznamenal dvě asistence. Gólman Predators Tomáš Vokoun inkasoval dvě branky z pěti střel a po přestávce ho vystřídal Chris Manson. Vokouna údajně trápila začínající chřipka.

Další český brankář Dominik Hašek se v sobotním programu NHL nepředstavil. V Torontu nastoupil v brance Detroitu Manny Legace, ale porážce 2:5 nezabránil. Svůj 731. gól vstřelil útočník Red Wings Bret Hull a vyrovnal tak výkon Marcela Dionna na třetím místě v historické tabulce střelců. V dresu domáích, kteři vyhráli osmý zápas v řadě, si jednu přihrávku připsal Robert Reichel.

Edmonton ukončil šestizápasovou sérii bez výhry a porazil Pittsburgh 4:3. Ještě na začátku třetí třetiny ale hosté vedli 3:2, pak však domácí dvěma brankami během dvou minut zápas otočili. Dvě asistence si v dresu Oilers připsal útočník Aleš Hemský.

Po sedmi zápasech se vítězství dočkali New York Islanders. I díky jedné asistenci Romana Hamrlíka porazili Chicago 5:2. Hosté tak nevyhráli už třináctý zápas v řadě. Utkání sledovaly necelé čtyři tisícovky diváků, což pravděpodobně způsobila sněhová bouře, která se přehnala nad Long Islandem.

Hokejisté Colorada si připsali pátou výhru v řadě., když porazili Columbus 5:1. Patnáctým gólem v sezóně se na vítězství podílel útočník Milan Hejduk. Na jedinou trefu Blue Jackets přihrával David Výborný.

Montreal se po dvou remízách 1:1 dočkal výhry. Na domácím ledě porazil Carolinu 3:1. Jednu asistenci zaznamenal v dresu Canadiens Jan Bulis.

Florída prohrála s Atlantou 3:4 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil ve třetí minutě nastaveného času Vjačeslav Kozlov po nahrávkách Františka Kaberleho a Patrika Štefana.

Výsledky:

Boston - Philadelphia 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)

Branky: 9. Samsonov - 24. Recchi. Střely: 39:23. Diváci: 16.685

Buffalo - Tampa Bay 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 9. Dumont - 20. Afanasenkov, 31. Andreychuk, 47. Modin. Střely: 38:29. Diváci: 15.883

Toronto - Detroit 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky: 23. Marchment, 34. Domi (Reichel), 34. Roberts, 55. Sundin, 56. Stajan - 20. Hull, 35. Shanahan. Střely: 24:31. Diváci: 19.470

Montreal - Carolina 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 18. Dackell, 50. Ryder, 54. Koivu (Bulis) - 52. D. Markov. Střely: 26:23. Diváci: 19.971

Ottawa - New Jersey 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 3. Alfredsson (Bonk, Havlát) - 59. Niedermayer (Eliáš), 60. Gionta. Střely: 19:20. Za Ottawu odehrál celý zápas Martin Prusek a chytil 18 střel. Diváci: 17.931

New York Islanders - Chicago 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 9. a 42. Jašin (na první Hamrlík), 29. Scatchard, 38. Hunter, 44. Cairns - 5. Bell, 46. Arnason. Střely: 33:23. Diváci: 3863

Florida - Atlanta 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 19. Cullen, 27. Ritchie, 29. Horton - 9. Cowan, 36. McEachern, 50. B. Simon, 63. Vj. Kozlov (F. Kaberle, Štefan). Střely: 34:42. Diváci: 14.545

St. Louis - Nashville 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: 43. a 58. Rycroft (na první Čajánek), 8. Danton (Čajánek), 10. Demitra - 15. Országh (Erat). Střely: 23:15. Tomáš Vokoun odehrál v brance Nashvillu 20 minut a chytil tři střely. Diváci: 19.619

Colorado - Columbus 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky: 5. Selänne, 15. Sakic, 16. Hejduk, 48. Morris, 48. Nikolišin - 31. Nash (Výborný). Střely: 38:36. Diváci: 18.007

Edmonton - Pittsburgh 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky: 3. York (Hemský), 24. Smyth (Hemský), 41. Cross, 43. Horcoff - 10. Boileau, 20. Malone, 22. Holzinger. Střely: 42:27. Diváci: 16.839

Vancouver - Minnesota 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)

Branky: 58. Linden - 7. Brandner. Střely: 34:17. Diváci: 18.630

Los Angeles - Washington 7:3 (1:2, 3:1, 3:0)

Branky: 25. a 48. Cammalleri, 47. a 53. Pálffy (na druhou Straka), 19. Straka, 21. Frolov, 23. Klatt - 3. Gončar (Jágr), 5. Lang (Jágr), 32. Kwiatkowski. Střely: 37:33. Roman Čechmánek odehrál v brance Los Angeles celý zápas a chytil 30 střel. Diváci: 18.118

San Jose - Dallas 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 7. Marleau, 32. Ekman - 56. Turgeon. Střely: 20:16. Diváci: 16.148