Jágr s Langem zařídili remízu

Útočník Washingtonu Jaromír Jágr byl u obou gólů svého týmu, který vybojoval bod za remízu 2:2 na ledě Chicaga v zápase zámořské hokejové ligy. Svou desátou brankou v sezóně poslal Capitals do vedení a na druhý gól přihrál Robertu Langovi. Washington přišel o výhru 86 sekund před koncem, kdy se trefil bývalý hráč Caps Chris Simon.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Hráči NHL

Výborný zápas sehrál Patrik Eliáš. Na výhře New Jersey se český útočník podílel brankou a dvěma nahrávkami. Dva rekordy padly v utkání Dallasu s Coloradem (4:2). Útočník Stars Mike Modano si připsal asistenci a zaznamenal svůj 1000. bod v NHL. Stal se teprve pátým hráčem narozeným ve Spojených státech, kterému se to podařilo. Rekord v počtu odchytaných minut překonal Patrick Roy. Gólman Colorada strávil v brance 57. 202 minut, zatímco druhý Terry Sawchuk "jen" 57. 194 minut. Lavinám nepomohly k výhře ani dva body Radima Vrbaty za gól a přihrávku.

Tampa Bay zvítězila nad San Jose 4:2. Dvěma asistencemi se na výhře podílel útočník Václav Prospal. O třetí rekord NHL se v pátečním programu postaral domácí Dave Andreychuk, který vstřelil svůj 250. gól v přesilovce. Anaheim vedl díky trefě Petra Sýkory na ledě obhájce Stanley Cupu - Detroitu až do 46. minuty 1:0, ale nakonec prohrál 1:2 v prodloužení gólem Sergeje Fjodorova.

Atlanta podlehla na svém ledě Phoenixu vysoko 1:5. Brankář domácích Pasi Nurminen dostal pět gólů z patnácti střel a musel přepustit místo Milanu Hniličkovi. Ten si v závěrečné třetině připsal sedmnáct úspěšných zákroků a zabránil tak většímu debaklu Trashers. Výborný zápas odchytal další český gólman Roman Čechmánek. Pochytal třiadvacet střel a výrazně se zaloužil o remízu Philadelphie na ledě Caroliny 1:1. O výsledku se rozhodlo mezi mezi třetí a šestou minutou úvodního dějství.

Ve zbývajících zápasech rozstřílel Edmonton St. Louis 5:0. Jednu nahrávku v dresu domácích si připsal Aleš Hemský. Buffalo prohrálo v duelu dvou nejslabších týmů Severovýchodní divize s Torontem 2:3. Sabres prožívají druhý nejhorší vstup do sezóny ve své historii. Z šestnácti duelů vyhráli pouze tři a jsou s devíti body nejhorší v NHL. Mají jen o jednu remízu více než v roce 1970, kdy podobný začátek předvedli ve své premiérové sezóně v NHL.

Výsledky:

Buffalo - Toronto 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky: 16. Barnes, 49. Connolly - 38. a 40. Mogilnyj, 36. Renberg. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.690

Carolina - Philadelphia 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Boulerice - 3. Roenick. Střely na branku: 24:28. Diváci: 17.480

New Jersey - Montreal 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 3. a 15. Langenbrunner (na první Eliáš), 24. Gionta (Eliáš), 32. Brylin, 58. Eliáš - 12. Koivu. Střely na branku: 44:21. Diváci: 14.002

Atlanta - Phoenix 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)
Branky: 28. Heatley - 18. C. Lemieux, 22. Amonte, 23. M. Johnson, 39. Wilson, 39. Briere. Střely na branku: 25:32. Diváci: 12.603

Tampa Bay - San Jose 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 10. Andreychuk, 36. Svitov (Prospal), 52. Fedotěnko (Prospal), 59. St. Louis - 11. a 48. Marleau. Střely na branku: 27:29. Diváci: 15.744

Detroit - Anaheim 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 46. B. Hull, 65. Fjodorov - 31. P. Sýkora. Střely na branku: 45:26. Diváci: 20.058

Chicago - Washington 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Branky: 37. Housley, 59. Simon - 4. Jágr, 39. Lang (Jágr). Střely na branku: 38:16. Diváci: 18.555

Dallas - Colorado 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Guerin, 11. Dahlén, 22. P. Turgeon, 57. N. Kapanen - 3. Vrbata, 20. Sakic (Vrbata). Střely na branku: 22:21. Diváci: 18.532

Edmonton - St. Louis 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 11. a 29. Carter, 20. a 46. Reasoner (na první A. Hemský), 4. Comrie. Střely na branku: 25:29. Diváci: 16.301