Jágr s Průchou prohře Rangers nezabránili

Hokejisté New York Rangers poprvé v nové sezóně NHL prohráli. Jezdci podlehli Philadelphii 2:4, nepomohly jim ani asistence útočníků Jaromíra Jágra a Petra Průchy. Minnesota porazila Vancouver 2:1 po samostatných nájezdech. V dresu poražených neproměnil závěrečnou penaltu Jan Bulis. Ve zbývajícím duelu zvítězili Králové z Los Angeles nad New York Islanders 4:2.

J. Jágr

J. Jágr | Zdroj: ČTK

K premiérovému vítězství v novém ročníku dovedl Flyers kapitán Peter Forsberg, který vstřelil jeden gól a na další dva přihrál. Jeho týmu se tak povedla odveta za tři dny starou porážku, kdy Philadelphia podlehla Rangers po maratonu samostatných nájezdů. Philadelphia od začátku zatlačila Rangers před vlastní branku a první třetinu vyhrála na střely 10:2. Rozhodující góly ale padly ve druhé části, kterou domácí prohráli 1:3. K obratu jim nepomohl ani jejich letošní první zásah v přesilové hře, který 29 sekund před druhou přestávkou obstaral Brendan Shanahan.

Smolný zápas sehráli v úterý obránce Lukáš Krajíček a útočník Jan Bulis v dresu Vancouveru proti Minnesotě. Canucks hájili ve třetí třetině těsné vedení 1:0, když osm minut před koncem vystřelil Brian Rolston a puk se odrazil od Krajíčkových bruslí za záda brankáře Roberta Luonga. V rozhodujících samostatných nájezdech byl pak Bulis posledním neúspěšným střelcem Vancouveru ve čtvrté sérii a Petteri Nummelin rozhodl blafákem o vítězství Minnesoty 2:1. Velkou oporou domácích Wild byl brankář Manny Fernandez, který předvedl 30 úspěšných zákroků a navíc zneškodnil i dva samostatné nájezdy. Skvělý výkon podal v brance Vancouveru také Luongo, který si za 65 minut hry připsal dokonce 35 zásahů. Jenže v penaltovém rozstřelu třikrát ze čtyř nájezdů kapituloval. "Příště si musím dát větší pozor na blafáky," řekl po utkání.

Na rozdíl od Luonga se z vítězství v úterý radoval bývalý gólman Vancouveru Dan Cloutier, který v létě přesídlil do Los Angeles. Třiadvaceti zákroky dovedl Kings k vítězství 4:2 nad New Yorkem Islanders. Ostrované prohráli i třetí zápas v sezoně, rozhodující úder jim zasadil gólem na 3:2 šest sekund před koncem druhé třetiny v přesilové hře Brent Sopel.

New York Rangers - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky: 17. Pöck (Průcha), 40. Shanahan (Jágr) - 4. Forsberg, 27. Knuble, 28. Sanderson, 33. Gagne. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.200

Minnesota - Vancouver 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 52. Rolston, rozhodující sam. nájezd Nummelin - 30. Pyatt. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.064

Los Angeles - New York Islanders 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky: 10. Cammalleri, 18. Kostopoulos, 40. Sopel, 60. Frolov - 2. Park, 20. Jašin. Střely na branku: 40:25. Diváci: 14.394