Jágr se dostal do čela bodování play-off, Capitals však nevyhráli

Jednatřicetileté pravé křídlo Jaromír Jágr si v nočním zápase 1. kola play-off NHL připsal na své konto dvě gólové přihrávky a svůj bodový zisk ve vyřazovacích bojích navršil už na šest. V tomto směru je zatím nejlepší. Jágrovy osobní statistiky však nepomohly jeho Washingtonu k výhře ve třetím zápasu sérii proti Tampě. Lightning zvítězili v prodloužení, Václav Prospal k tomu pomohl gólem a asistencí. Dramatizují se i další série. Boston zatím odvrátil vyřazení proti New Jersey a Dallas srovnal krok s Edmontonem.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Miroslav Konvalina

Jágr sehrál v utkání pro svůj tým i negativní roli. V prodloužení totiž s obráncem Kleem oslabili Capitals a útočník Tampy Lecavalier svým druhým zásahem večera využil dvojnásobnou přesilu.

Východní konference:

Boston - New Jersey 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) Branky: 23. a 38. McGillis, 20. J. Thornton, 42. M. Lapointe, 44. M. McInnis - 42. S. Niedermayer. Střely na branku: 30:25. Diváci: 13.658. Výsledky předešlých zápasů: 1:2, 2:4, 0:3. Stav série: 1:3.

Washington - Tampa Bay 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1) Branky: 15. a 31. Zubrus (na druhou Jágr), 58. Witt (Jágr) - 4. a 63. Lecavalier, 24. Prospal, 52. St. Louis (Prospal). Střely na branku: 19:28. Diváci: 17.279. Výsledky předešlých zápasů: 3:0, 6:3. Stav série: 2:1.

Západní konference:

Edmonton - Dallas 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) Branky: 43. Horcoff - 2. Zubov, 46. Barnes, 47. Kapanen. Střely na branku: 24:28. Diváci: 16.839. Výsledky předešlých zápasů: 2:1, 1:6, 3:2. Stav série: 2:2.