Jágr se dostává do formy

Dva body za gól a finální přihrávku si v nočním utkání zámořské NHL mezi Dallasem a Washingtonem připsal český útočník Jaromír Jágr. Branku zaznamenal za stavu 1:1 a přihrávku adresoval v nastaveném čase Kenu Kleemu na rozhodují trefu střetnutí. Milan Hnilička pomohl šestadvaceti úspěšnými zákroky Atlantě k výhře nad Torontem v poměru 5:4. V rodinném souboji bratří Kaberleových byl sice úspěšnější mladší Tomáš, který zaznamenal dvě asistence, ale spokojenější starší František, jež k výhře Thrashers přispěl jednou nahrávkou.

Jaromír Jágr

Ve Phoenixu se do branky Philadelphie postavil Brian Boucher, ale ze třinácti střel čtyřikrát inkasoval a už po pěti minutách druhé třetiny tak musel přenechat svůj post mezi tyčemi Romanu Čechmánkovi. Český gólman už branku nedostal, ale Letci přesto neuspěli a nakonec 2:4 prohráli. Edmonton porazil Minnesotu 3:2, přestože poměr střel byl 17:27. U obou branek poražených si připsali asistence čeští obránci. První pomohl připravit Ladislav Benýšek a druhou Filip Kuba. Radek Dvořák pomohl Jezdcům z New Yorku svým sedmým letošním gólem získat rozhodující dvougólový náskok v utkání na ledě San Jose. Rangers vedli po dvou třetinách 3:1, svůj náskok až do závěrečné sirény kontrolovali a nakonec Žraloky porazili 5:3. Boston rozdrtil Floridu na jejím stadiónu vysoko 7:1. V dresu Bruins si dva hráči připsali do tabulky produktivity po pěti bodech. Glen Murray vstřelil dvě branky a u tří dalších asistoval, Joe Thornton si připsal pět přihrávek.

00:00 / 00:00

Roman Čechmánek k zápasu

Výsledky:

Atlanta - Toronto 5:4 (1:1, 3:2, 1:1) Branky: 16. a 36. Kovalčuk, 33. a 53. Heatley (na první F. Kaberle), 37. Ferraro - 10. a 29. McCabe (na obě T. Kaberle), 40. Renberg, 54. Sundin. Střely na branku: 20:30. Diváci: 15.013.

Florida - Boston 1:7 (0:2, 1:2, 0:3) Branky: 27. Jokinen - 5. a 26. Knuble, 12. a 41. Murray, 34. a 52. Guerin, 54. Zamuner. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.391.

St. Louis - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky: 11. Salvador, 30. Mayers, 53. Young. Střely na branku: 28:24. Diváci: 19.773.

Dallas - Washington 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1) Branky: 27. Hogue, 54. Sim - 25. Christič, 47. Jágr, 63. Klee (Jágr). Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.532.

Edmonton - Minnesota 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) Branky: 15. Moreau, 27. Grier, 56. Comrie - 2. Gavey (Benýšek), 52. Brunette (Kuba). Střely na branku: 17:27. Diváci: 16.839.

Phoenix - Philadelphia 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) Branky: 3. a 25. Briere, 2. Handzuš, 23. May - 17. a 32. Recchi. Střely na branku: 21:35. Diváci: 15.137.

San Jose - New York Rangers 3:5 (0:1, 1:2, 2:2) Branky: 30. Bradley, 48. Graves, 57. Matteau - 3. Malachov, 34. M. Samuelsson, 38. Dvořák, 43. Malhotra, 55. McCarthy. Střely na branku: 43:17. Diváci: 17.496.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít